Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny pulpit, jaki jest niezawodny program ?

08 Sty 2017 19:32 1020 6
  • Poziom 13  
    Koledzy, szukam programu do obsługi zdalnego pulpitu w sieci LAN. Chodzi o połączenie dwóch komputerów za pomocą kabla sieciowego. Kiedyś parę lat temu, bawiłem się, funkcją "zdalny pulpit" w windowsie xp, także mniej więcej wiem jak to działa, ale teraz chce wykorzystać tą "opcje" do kontroli programu wykonawczego maszyny. Chodzi po prostu o wyświetlanie czasu obróbki na innym komputerze... i aby w razie potrzeby, nacisnąć na przycisk stop "zdalnie"

Widziałem ze programów jest kilka, ale sam nie wiem który wybrać. Komputer gdzie zainstalowany jest program do obsługi maszyny, jest cały goły... Dlatego na pierwszym miejscu jest wydajność. Jeżeli zdalny pulpit zawiesi mi komputer, to stanie również maszyna, a to jest bardzo niebezpieczne. Program musi być niezawodny...

Oba komputery będą pracowały na winowsie XP, w domowej sieci LAN, niepodłączonej do internetu. Oba komputery będą całkowicie gołe...

Program który obsługuje maszynę, nazywa się mach 3 jeżeli komuś to coś mówi.

Jakieś sugestie ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Ja polecam TightVNCserver (czy jakoś tak to się pisze) działa bardzo stabilnie, ma praktycznie zerowe wymagania systemowe (uruchamiałem na pentium 3 i 128MB ram). Można "odbierać" poprzez dowolny klient vnc oraz przez stronę www (wpisujesz IP komputera na którym uruchomisz serwer i po zalogowaniu widzisz pulpit (działa nawet na telefonie po WiFi)).
  • Poziom 27  
    Zdalny pulpit Microsoftu nie pozwala na jednoczesne korzystanie z komputera i zdalnego pulpitu na innym komputerze / z wyjątkiem wersji serwerowych/.

Nie wiem czy można zainstalować na XP, /ja mam zainstalowany na Windows 7/ TsPlus.
    Można pobrać wersję próbną na 15 dni i przetestować, jest płatny, ale cena nie jest wysoka.
    Po instalacji na komputerze do którego chcemy się połączyć, nie działa oryginalny zdalny pulpit Microsoftu, gdyż jego działanie przejmuje TsPlus.
    Do komputera na którym jest zainstalowany TsPlus łączymy się normalnym zdalnym pulpitem, tak jakby to był zdalny pulpit Microsoftu, można łączyć się na dowolne zainstalowane konto, może być kilka połączeń jednocześnie.
    Zdalny pulpit, jaki jest niezawodny program ?TsPlus - p...czenie.jpg Download (132.81 kB)
  • Poziom 43  
    VNC lub Teamviewer (ten jest płatny poza wykorzystaniem prywatnym) - te dwa programy nigdy mi nie zmiśkowały. Co do obsługi maszyny i bezpieczeństwa - Windows (jakikolwiek) i domowy pecet to już samo w sobie średnio bezpieczne rozwiązanie.
    Zawiesić może nie zawiesi, ale dane przesyła z opóźnieniem, więc z tym zdalnym naciśnięciem STOP to weź pod uwagę opóźnienie.
  • Poziom 13  
    Dziękuje za odpowiedź Panowie. Przyznam się, ze nie wiem jaka jest przepustowość sieci LAN, ale wydaje mi się ze dość szybka...

Odnośnie programu TightVNC 2.8.5

Jest napiane tak "W stosunku do bazującego na podobnym kodzie RealVNC, TightVNC wyróżnia się lepszymi właściwościami kompresji obrazu co pozwala na bardziej komfortową pracę przy słabszej przepustowości łącz. Analogicznie jak w przypadku RealVNC, program składa się z dwóch modułów Server i Viewer - służących odpowiednio do tworzenia obrazu i jego transmisji oraz do odbioru przekazu "

W związku z tym mam pytanie, czy mocniejsza kompresja nie spowoduje czasem większego zużycia procesora ? Mnie generalnie najbardziej zależy aby kontrolować postęp pracy maszyny, tak abym nie musiał co chwilę latać i patrzeć ile jeszcze zostało do końca... Maszyna jest przemysłowa, ale mała, najwyżej może połamać frez, na razie jest tak zrobiona, ze nie jest się sama wstanie zepsuć nawet przy kolizji, dlatego stop jest drugorzędny... i tak maszynę zostawiam bez opieki...

Łącze w tym przypadku może być całkowicie poświęcone na tą transmisje, ważne aby program nie miał wpływu na pracę programu sterującego.

Mógłbym zrobić 2 niezależnego PC, bo mam dużo wolnych komputerów, tylko jak to sprzężyc ze sobą, o ile to by było lepsze rozwiązanie ? Niby są tam jakieś karty na dwa monitory itp... Sam nie wiem co jest najlepsze, zdalny pulpit wydaje się najprostszym rozwiązaniem...
  • Poziom 38  
    Oskaeg napisał:
    W związku z tym mam pytanie, czy mocniejsza kompresja nie spowoduje czasem większego zużycia procesora ?

Na pentium 3 było to kilka procent, chyba, że ustawiło się bardzo wysoką rozdzielczość i dużą jakość kolorów to skoczyło do 20% ale bez przesady, jaką wydajność ma ten procesor.
  • Poziom 35  
    Oskaeg napisał:
    Sam nie wiem co jest najlepsze, zdalny pulpit wydaje się najprostszym rozwiązaniem...

Najlepsze rozwiązanie to nie zdalny pulpit ale program do zdalnej kontroli/sterowania z pominięciem zdalnego pulpitu (kompresji i wysyłki obrazu i całego kontekstu) przesyłający wyłącznie dane sterujące i wyniki ale pracujący podobnie do zdalnych pulpitów w trybie serwer-klient.