Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie łańcucha z farby proszkowej

misiekk2007 08 Sty 2017 20:27 483 3
 • #1 08 Sty 2017 20:27
  misiekk2007
  Poziom 8  

  Witam wszystkich, z góry przepraszam jeżeli pisze w niewłaściwym wątku.

  Tak jak w temacie, ostatnio zetknąłem się z małym problemem w moim zakładzie, gdyż posiadamy kilka pieców w których są wygrzewane różne małe elementy pomalowane proszkowo, te elementy w piecu są osadzane na łańcuchu który idzie przez cały piec, krótko mówiąc podczas użytkowania farba proszkowa czasami gdzieś spłynie i po jakimś czasie użytkowania łańcuch jest zabrudzony i oblepiony farbą. Do tej pory co jakiś czas łańcuch był czyszczony za pomocą szczotki drucianej i konserwowany smarem. Problem jest w tym że czyszczenie ręczne jest bardzo czaso chłonne.


  I tu moje pytanie do was, czy praktykowaliście może czyszczenie łańcuchów po przez piaskowanie albo wypalanie farby poprzez palnik, a może macie jakieś inne pomysły?

 • #2 08 Sty 2017 20:44
  ShakeAll
  Poziom 19  

  Przy piaskowaniu pył dostaje się wszędzie, musiałbyś potem bardzo dokładnie umyć łańcuch np w ropie i zakonserwować, pod warunkiem że jest to zwykły łańcuch rolkowy, a nie np. X-ring jak w motocyklach.
  Wypalanie odpada, ogniwa łańcucha są hartowane, przy wygrzewaniu odpuścisz je i będą miękkie.
  Spróbuj chemicznie, ale najlepiej mechanicznie, tylko zamiast ręcznie to spróbuj zrobić sobie jakiś przyrząd, zamontować szlifierkę kątową z drucianką i jakiś prowadnik na łańcuch, po którym można byłoby go powoli przesuwać.

 • #3 08 Sty 2017 21:21
  Diabeł Tasmański
  Poziom 11  

  Jeśli łańcuch jest stalowy i daje się demontować - silny roztwór sody kaustycznej w gorącej wodzie. Zżera większość farb, jakie widziałem - przy myciu żeliwnych korpusów części maszyn itp.

 • #4 08 Sty 2017 22:03
  DecoDominik
  Poziom 14  

  Elektroliza.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME