Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers/Suprastar/TWR-1 - Błędne wskazanie temperatury w pomieszczeniu

08 Sty 2017 20:44 669 1
 • Poziom 2  
  Posiadam instalację c.o. opartą na piecu Junkers Suprastar KN 30.
  Układ c.o. z mieszaczem + czujnik pogodowy zewnętrzny oraz sterownik temperatury pokojowej TWR-1.

  W zależności od zmian temperatury zewnętrznej wskazania temp. w pomieszczeniu na TWR-1 są niestałe - pływają w granicach +/- 1,5 st.C.
  Na panelu TAC w piecu (przy tym samym ustawieniu położenia pokrętła na TWR-1) raz wskazania temperatury w pomieszczeniu są poprawne a raz przewartościowane (wskazanie zbyt wysokie niż rzeczywista temperatura w pomieszczeniu, czyli pomieszczenie jest niedogrzane albo zbyt niskie i wtedy pomieszczenie jest przegrzewane).

  Dodam, że temat z błędnym umieszczeniem czujnika odpada - jest umiejscowiony poprawnie, temat adaptacji krzywej grzania też załatwiony - wyłączona.

  Czy jest w Warszawie serwisant Junkersa, który potrafi sobie z tym problemem poradzić ODPŁATNIE (było u mniej do tej pory przynajmniej trzech i żaden nie znalazł przyczyny).
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Sprawdź czy trasa przewodu do zdalnego sterownika nie przebiega w sąsiedztwie przewodów 230VAC, zalecany odstęp 10-15cm. Zakłócenia indukcyjne mogą wpływać na złą pracę regulatora. Możliwe że należy dokonać korekty odczytu temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Dalej zastanowić od jakiej temperatury zewnętrznej pogodówka ma być nadrzędna nad ustawioną temperaturą wewnętrzną. Jaką krzywą grzewczą wybrać by kocioł pracował zgodnie z oczekiwaniem ? Jest to kocioł z regulatorem pogodowy i założenie producenta było takie że temperaturę w pomieszczeniach ustawia się za pomocą głowic termostatycznych na grzejnikach. Oczywiście Twój kocioł ma język polski bo jeżeli go brak to należy wymienić eprom z lepszym oprogramowaniem.