Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laserworld CS-1000 RGB - Nie świeci i nie kręci.

dj magic 08 Sty 2017 22:20 1977 7
  • #1 08 Sty 2017 22:20
    dj magic
    Poziom 19  

Witam.

Posiadam laser firmy Laserworld CS-1000 RGB.
    Długo go nie używałem i jakież było moje zdziwienie gdy się okazało że nie działa.

Problem polega na tym iż się załącza, wiatraki chodzą i nic poza tym. Lustra też nie kręcą - jedno tylko drży (górne). Zacznę od moich spostrzeżeń - niebieski laser mrugnie przy wyłączaniu urządzenia. Laser czerwony ten obok niebieskiego też mrugnął przy wyłączeniu (teraz już nie mruga). Laser czerwony drugi (ten ustawiony w poziomie) jest zasilany? dwoma przewodami i jak wypiąłem jedno zasilanie zaczął świecić) jak wepnę zasilanie nr dwa przestaje. Laser zielony - nie reaguje. Laser zielony dochodzą dwa przewody jeden dwużyłowy i jeden czterożyłowy, laser czerwony nad zielonym dwa przewody po dwie żyły, czerwony górny jeden przewód dwużyłowy i te trzy lasery są podpięte pod jedną płytkę zasilającą. Laser niebieski ma dwie wiązki po 4 żyły każda. Na działającym zasilaniu czerwonego mam napięcie 9V na pozostałych (czerwony i zielony 0-4V skacze) Nie wiem do czego są np 4 żyły do zielonego(dwie zasilające o na pewno bo idą osobno) itp itd.

Moje pytanie brzmi - jakie napięcie powinno być na tych laserach 9V?, jak sprawdzić silniki krokowe, Czy możliwe jest aby upaliły - miały prześwietlone z 500h i zostało odstawione. Jak to ugryźć.

Niestety musiałem dać zdjęcie jako załącznik - nie chcą mi wejść przez dodaj

• #2 08 Sty 2017 23:51
    mkubol
    Poziom 24  

Proponuje najpierw sprawdzić zasilacz czy daje odpowiednie napięcia. Jeżeli to zasilacz impulsowy trzeba zbadać kondensatory i ewentualnie wymienić.

• #3 14 Sty 2017 11:54
    dj magic
    Poziom 19  

Witam.

Z głównej płytki zasilającej dochodzi do poszczególnych płytek 12v. Na wyjściach nie ma zasilania na poszczególne lasery. Czyli mam dwie płytki do sprawdzenia. Następnym krokiem było sprawdzenie silników krokowych na zasadzie podmiany wiązek (są takie same) górny działał dolny nie - czyli uwalony silniczek. Jakież było moje zdziwienie kiedy wczoraj zaczął działać dolny, tak sam z siebie (i na czerwonym działającym pokazały się grafiki). Następnym krokiem jeszcze do sprawdzenia które kolory świecą. I tak po wypięciu niebieskiego i pod baterię świeci, jeden czerwony nie świeci i zielony nie świeci. Czyli te dwa są uwalone. Kwestie zasilania nie będzie problemu. Kwestia kupna tych kolorów - to już dla mnie problem. Nie ma żadnych opisów i oznaczeń. Poza tym do zielonego dochodzi zasilający i 3 dodatkowe przewody oraz do niebieskiego zasilający oraz 4 różne kolory. Do czego to?

• #4 14 Sty 2017 12:16
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

dj magic napisał:
    Następnym krokiem było sprawdzenie silników
    Uszkodzenie silnika krokowego trafia się niezmiernie rzadko. Samoistne uszkodzenie - wcale.
    Jedynym wytłumaczeniem takiego "samouszkodzenia jest albo kiepskiej jakości wykonana płytka (zimne luty w cynie bezołowiowej, a w dodatku chińskiej, to norma), lub same elementy (wyschnięte kondensatory np).
    Szukaj przyczyny, a nie zajmuj się (przynajmniej na razie) skutkami.

• #5 15 Sty 2017 10:17
    dj magic
    Poziom 19  

No dzisiaj wyczepię płytkę i posprawdzam wszystkie elementy. Również te zasilające lasery.

• #6 16 Sty 2017 15:28
    dj magic
    Poziom 19  

Po ponownym podejściu do tematu:

Z każdej płytki zasilającej diody wychodzi dwużyłowy przewód do płytki ILDA - po wypięciu tych przewodów pokazały się napięcia na poszczególne diody (płytki) tzn. niebieski świeci, czerwony drugi przewód po wpięciu w zasilanie świeci (pojawiło się napięcie 3,25V) - nie gaśnie jak to miało miejsce poprzednio. Pierwszy czerwony (górny) nie świeci mimo iż jest zasilanie przy samej diodzie 3,25V, i zielony to samo zasilanie jest 3,25V, na tych 4 przewodach co dochodzą dodatkowo do zielonego kolejno czerwony i biały to masa a na żółtym 1,5V i na czarnym 9,25V - czyli zasilanie jest a dioda nie świeci. Po wpięciu ILDA np na niebieski - dioda nie świeci.

Reasumując mam teraz dwa problemy:

1 - po przekręceniu kluczyka powinno działać lub nie tak? A tutaj brak reakcji. Obojętnie w jakiej pozycji jest kluczyk laser chodzi. Idąc dalej jeden przewód dochodzi do gniazda Interlock i dalej do płytki ILDA a drugi bezpośredni do ILDA: Laserworld CS-1000 RGB - Nie świeci i nie kręci.

Czyli tam powinien być zwarty ale jak go zwieram o nie ma żadnej reakcji.

Drugi problem to kupno czerwonej i zielonej diody:

Wiązka czerwona > 250mW / 650nm - jako iż są dwie to 125mW/650 nm
    Wiązka zielona > 50mW / 532nm

Gdzie takie można zakupić?

• #8 30 Sty 2017 08:55
    dj magic
    Poziom 19  

Witam. Napisałem do nich. Wysłali mnie do firmy X z której nie ma żadnej odpowiedzi. Wygląda na to iż trzeba będzie wysłać laser do firmy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME