Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens SF64T356EU- Zmywarka nie odpompowuje wody

Maestroxx 08 Sty 2017 22:30 1632 2
  • #1 08 Sty 2017 22:30
    Maestroxx
    Poziom 10  

Witam wszystkich.

Mam 7-letnią zmywarkę 45 cm Siemens SF64T356EU, która od pewnego czasu zaczęła sprawiać problemy. Zawieszała się na programie Auto, 25-30 minut przed końcem zmywania zapalając kranik na wyświetlaczu. Słychać było pracujący permanentnie silnik - wypompowywanie wody?

Dobrałem się do niej, oczyściłem płaszcz wodny i hydrostat (były dość mocno zanieczyszczone - pływak zawieszał się w brudzie). Teraz niestety jest taki efekt, że program dochodzi do końca, ale zmywarka nie wypompowuje wody na koniec.

Zauważyłem, że pod koniec programu czasami czuć swąd spalenizny, ale nie wiem z jakiego elementu pochodzi. Na logikę to mogłaby być pompa, ale po zdemontowaniu filtra na dnie zmywarki pod plastikową maskownicą jest wiatrak, który kręci się luźno i na pewno nie jest zablokowany.

Dodatkowo w trakcie programu w pewnym momencie jakaś partia wody jest wydalana, bo wąż spustowy "pracuje" i robi się ciepły. Co może być przyczyną usterki? Czy tam jest jakaś druga pompa oprócz tej pod filtrem? I jak się można dobrać do elementów pod zbiornikiem, bo całość wydaje się jednolitą plastikową podstawą...

Dziękuje za pomoc!

1 2
  • Pomocny post
    #2 11 Sty 2017 19:00
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Jeśli woda jest częściowo wylewana to szukałbym co jest jeszcze zapchane.
    Np: wąż odpływowy w miejscu podpięcia do kanalizacji a jeśli był przedłużany to w miejscu łączenia lub zapchany wąż.

0
  • #3 21 Sty 2018 23:32
    Maestroxx
    Poziom 10  

Po czasie, ale przyciśnięty był wąż przy przesuwaniu zmywarki.

0