Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS EA80xx - wybuch pary i bardzo mokre fusy

lematel 09 Sty 2017 11:51 1056 3
  • #1 09 Sty 2017 11:51
    lematel
    Poziom 4  

Witam,
    mam uszkodzenie w dwóch KRUPS-ach o prawie identycznym przebiegu (mój i brata) polegające na tym samym - wybuch pary i bardzo mokre fusy - w formie papki. Kawa leciała bardzo malutkim strumykiem - przezroczysta. W efekcie przemoczyło kawę w młynku i uszkodziło młynek (połamane łopatki wyrzutnika). Po miesiącu - zanim zorientowałem się co się dzieje niestety to samo stało się z drugim.
    Naprawę na razie robiłem na jednym.
    Wymieniłem młynek, wyczyściłem i nasmarowałem zawór 2-barowy. Poprawa diametralna - ale do czasu.
    Po około 20 kawach identyczny problem.
    Wymieniłem zawór 2bar na nowy.
    Znowu działał jak należy - i po około 20 kawach znowu papka i lurowata kawa (resztki kawy).
    Teraz znowu go rozkręcę i w zaworze 2-barowym znowu pewnie znajdę osad/drobinki kawy.

Ekspres ma zrobione jakieś 12tys kaw, zmieniane miał tylko uszczelki na tłoku górnym.

Wygląda mi na to, że blokowanie zaworu 2-barowego to tylko efekt czegoś innego. Czy chodzi o pozostałe uszczelki których nigdy nie zmieniałem? Skąd bierze się kawowy osad w zaworze 2barowym?

Pozdrawiam

0 3
  • #2 18 Mar 2017 16:31
    wnoto
    Poziom 32  

12 tys kaw i tylko uszczelki na górnym tłoku były wymieniane ?!!!
    Po ilu kawach wymieniałeś uszczelki ? Tylko raz ?

0
  • #3 18 Mar 2017 17:18
    nioop

Specjalista AGD

Osad w zaworze może być powodem zbyt drobno zmielonej kawy lub też stosowania niewłaściwej kawy.
    Jak przedmowca - 12tys kaw? Tam zapewne już nie ma uszczelek.. Z doświadczenia wiem ze te uszczelki wytrzymują około 4tys kaw.

0
  • #4 18 Mar 2017 22:02
    lematel
    Poziom 4  

Dzięki za podpowiedzi, zamykam wątek, uszczelki powymieniane. Może będzie lepiej.

1