Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNI-T UT-81B - Wybór multimetru w średniej klasie.

sq9cyg 09 Sty 2017 12:12 537 4
  • #1 09 Sty 2017 12:12
    sq9cyg
    Poziom 9  

Niestety mój multimetr (metex) poszedł się wykąpać.

Szukam jakiegoś multimetru w zakresie cenowym do 1000zł.
    Moją uwagę przykuł UNI-T UT-81b, ale nie jest to konieczność.
    Czasami przydaje sie oscyloskop - ale nie jest to konieczność.
    Budżet to 1000 zł ale jeśli ekonomicznie nie ma to uzasadnienia może być tańszy.

Pozdrawiam...

• #3 09 Sty 2017 14:28
    sq9cyg
    Poziom 9  

Tak czytałem, niestety nie doczytałem się kwestii UT-81B, natomiast zaciekawił mnie DT-9979 tylko czy nie będzie z nim problemów...
    Czarna magia i za dużo na rynku...

• #4 09 Sty 2017 15:20
    antek1cza
    Poziom 28  

sq9cyg napisał:
    Czarna magia
    możliwe ;)
    sq9cyg napisał:
    i za dużo na rynku...
    to dobrze i źle.
    Proponuję zastanowić się do czego będzie potrzebny , jakiego typu pomiarów będzie najwięcej i jeszcze raz przeczytać uwagi kolegów z w.w. linku w poście 2.
    Jeżeli miernik używany będzie do bardzo różnych prac to do 1000zł można naprawdę ładny przyrząd kupić który będzie dokładny, miał podświetlenie, szeroki zakres, dobre przewody pomiarowe, ochronną obudowę , długą gwarancję itp.
    Ja proponuję miernik do ok.500zł a za pozostałe dobry mostek RLC np.z Aliexpres.
    Nie polecam w miernikach uniwersalnym dodatkowe zakresy służące do np. pomiaru pojemności, gdyż to są wskaźniki.
    Oczywiście nie umniejsza to dobremu miernikowi w dokładnych pomiarach U, V, R.
    To są tylko Moje sugestie wynikające z doświadczeń na różnych przyrządach pomiarowych.

• #5 09 Sty 2017 16:22
    tomekm33
    Poziom 22  

sq9cyg napisał:
    Czasami przydaje sie oscyloskop - ale nie jest to konieczność.

Oscyloskop się przydaje to fakt. Pytanie do czego i w jakich warunkach? Czy potrzebujesz funkcji oscyloskopu "w terenie"? Jeśli tak to raczej tutaj nie będzie to funkcja wysokich lotów, bardziej skopometr byłby na miejscu. Jeśli nie potrzebujesz "w terenie" to nawet nie zwracaj na tę funkcję uwagi. Nawet najtańszy oscyloskop Siglenta czy Rigola będzie stokroć lepszy.

sq9cyg napisał:
    Moją uwagę przykuł UNI-T UT-81b, ale nie jest to konieczność.

Nie znam osobiście tego miernika. Ogólnie UNI-T ma dobrą opinię, sam mam dobre zdanie na temat ich sprzętu. Zazwyczaj te mierniki są solidnie wykonane.

sq9cyg napisał:
    natomiast zaciekawił mnie DT-9979 tylko czy nie będzie z nim problemów...

Trudno powiedzieć. Trzeba szukać testów. Ogólnie widzę, że podobnie się prezentuje do mostka LCR tej samej marki (DT-9935). Biorąc pod uwagę mnogość funkcji i duży wyświetlacz, gdzie mieści się sporo informacji, wydaje mi się to ciekawym wyborem. Problem jest taki, że z tego cuda nie korzystałem. Z tego co widzę po zdjęciach to chyba ma lepszy wyświetlacz, niż DT-9935, więc może być to całkiem fajny miernik.

Gdybym miał wybierać pomiędzy nimi, a jedynym argumentem "lepszości" w odniesieniu do UNI-T 81B byłby ten "oscyloskop" to chyba zaryzykowałbym CEMa. W końcu jeśli kupujesz nowy sprzęt i coś, by się działo to jest gwarancja. Inna sprawa, że mierników na rynku jest zatrzęsienie. Jest w czym wybierać.

Sam mam, podobnie chyba jak kolega antek1cza, Sanwę PC5000a i jestem zadowolony, prócz braku podświetlenia ekranu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME