Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy GSF4 137TWC3 - wycie nowej pralki

09 Sty 2017 13:05 687 11
  • Poziom 6  
    Witajcie,

We czwartek 05.01 nabyłem nowa pralkę Candy GSF4 137TWC3. Wszystko super bo pierze lepiej niż poprzedniczka ale hałas jaki wydaje podczas wirowania lub normalnej pracy troszkę mnie przeraża, irytuje. Teraz nie wiem czy to normalka w tym modelu czy jakaś wada i reklamacja/gwarancja. Pamiętam że jak w poprzedniej sam wymieniłem szczotki to podobnie na początku wyła ale tą zrobione już z 7 prań i dalej tak samo.

Proszę o jakieś wskazówki bo do wycia pralki dołączyła się wqr..na żona która podobnie wyję, tylko że tu już gwarancja się skończyła ;)

https://vimeo.com/198659888

Nagrałem filmik aby było to łatwiej zrozumieć.
  • Poziom 43  
    To chyba przypadłość wszystkich nowych pralek z silnikiem komutatorowym. Moja Amica też tak ma lub miała (po trzech latach ciężko stwierdzić czy ten dźwięk nadal jest tak dokuczliwy jak na początku).
  • Poziom 6  
    Kurcze to mam przesrane :)
    Ale tak na serio to poprzednia candy również miała taki sam silnik i nie było tego problemu. Jedynie po wymianie szczotek tak jak pisałem wyżej. Na początku podobnie ale kilka prań i spokój. Natomiast w tej można zapomnieć o praniu w nocy ale również też można wywalić budzik bo wystarczy nastawić pranie na 5.30 i wszyscy wstają - więc jakiś plus jest ;)

Ciekaw jestem czym to spowodowane jest, słaba jakością materiałów czy jak.

Zaraz naskrobie maila do serwisu candy z filmikiem i zobaczę co oni odpowiedzą.
  • Specjalista AGD
    Trzeba by wyjąc silnik i sprawdzić czy po wymianie szczotek nie chodził by lepiej , czasami trzeba by wymienić szczotki razem z szczotko trzymaczem i dobrze je dotrzeć do komutatora.
  • Poziom 23  
    Witam.Mialem pralke Daewoo i w niej przyczyna glosnej pracy szczotek bylo rozwarstwianie i wykrzywianie sie komutatora wirnika co prawda nastapilo to dopiero po gwarancji.Ja bym reklamowal ta pralke lub zadal naprawy albo wymiany sprzetu.Nie mozna traktowac polskiego klienta po macoszemu bo sprzet AGD swoje kosztuje.Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    h jaworski napisał:
    Trzeba by wyjąc silnik i sprawdzić czy po wymianie szczotek nie chodził by lepiej , czasami trzeba by wymienić szczotki razem z szczotko trzymaczem i dobrze je dotrzeć do komutatora.

Dobra a idąc tym tropem docierania to ile czasu trwa dopasowywanie się szczotek do komutatora?
  • Poziom 6  
    No dobra to teraz czekać aż się dotrą czy dawać na gwarancje?
  • Poziom 6  
    No dobra to jeszcze tylko czekam na info od Candy. Ciekawe co wymyślą lub zaproponują. Na tą chwilę dziękuję Wam i jak cos będę informował jak wygląda sytuacja. Może komuś to pomoże w wyborze pod kątem np zachowania serwisu
  • Poziom 6  
    Od poniedziałku wysłane dwa maile z formularza ich strony i dopiero dziś odpowiedzieli w taki sposób " Szanowny Panie,
    Z przesłanego opisu wynika , ze powinien Pan bezpośrednio zgłosić się z problemem do naszego autoryzowanego serwisu.

Lista serwisów autoryzowanych znajduje się na stronie www.candy.pl oraz www.hoover.pl

Najbliższy wg. kodu potowego podanego w zgłoszeniu to:"

Dziś napisałem do tego serwisu i teraz zobaczymy co oni odpowiedzą.

Powiedzcie mi oprócz gwarancji mam jakieś inne możliwości zwrotu towaru? kupowane droga internetową w media expert.
  • Poziom 6  
    Po kilku mailach dostałem odpowiedź od candy Hoovera aby skontaktować się z lokalnym serwisem. Tam przyjęli moje zgłoszenie i wczoraj zadzwonił serwisant. Przez telefon próbował mnie zbyć że teraz już nie ten sprzęt co kiedyś, jest głośniejszy to i tak nie dałem za wygraną. Dziś mnie odwiedził, porozmawialiśmy o starych dobrych czasach jak to dziennie produkowano 380 pralek polar a teraz LG robi 2500 więc o czymś to świadczy - braku jakości. Pan miły, posłuchał i stwierdził - wymiana "chińskiego" silnika. Podał dwie marki silników które dostają - Astor i chyba Eaton czy jakoś tak. Twierdzi że stanowczo lepiej pracują .