Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E16 2017 (styczeń-luty) egzamin

09 Sty 2017 13:10 12273 39
  • Poziom 8  
    Witam. Czy są tu jacyś teleinformatycy, którzy zdają egzamin w tej sesji egzaminacyjnej? :)
  • Poziom 2  
    Siemka tez mam egzamin E.16 teorie dnia 12 Stycznia o 14 , podobno jakaś tam mała cześć polski pisze o 12 :D

a więc polecami Ci powtórzyc egzaminy z poszednich lat bo chyba nic innego nie zostaje do zrobienia xD
    1.
    http://teleinf.cba.pl/e16/Trenazer.php
    2.
    http://kwalifikacjewzawodzie.pl/kwalifikacje/kwalifikacja-e16/
    3.
    http://www.testy.egzaminzawodowy.info/kwalifikacja-e16

Nic wiecej nie posiadam ucze sie egzaminow bo nie widze sensu w czytaniu wszystkiego bo jest za duzo :)
  • Poziom 8  
    A więc zaliczam się do małej części polski, bo piszę 12go o 12 :P I też przerabiam arkusze z poprzednich lat. Jak chcesz to mam 4 arkusze tej teorii w pdfie razem z kluczami odpowiedzi, to jak na pw podeślesz maila to mogę Ci to wysłać. Jest troche pewniejsze niż robienie testów na tych stronach, bo zdarzają się tam błędy :P
    A kiedy praktyka?
  • Poziom 10  
    Witam. Jak piszesz o 12 to do 13 i jesteś po. Ja mam o 14 więc raczej nie zdążysz nic powrzucać tu na forum, bo wiesz że arkusz z pytaniami możesz zabrać ze sobą po egzaminie i szybko strzelić foty :)
  • Poziom 8  
    Piszemy egzamin na komputerach, więc tak czy tak byłby problem z zabraniem arkusza :P A znając życie wyjde z sali po 20 minutach, to postaram się po krótce napisać o rzeczach, które uznam za trudne i które uda mi się zapamiętać
  • Poziom 1  
    Siemka, polishbeer :D mógłbyś mi odpisać na priv? :D
  • Poziom 2  
    i co macie jakieś ciekawe informacje co było na arkuszu? ja piszę jutro 14(sty) zapodaj ktoś coś co by pomogło :D
  • Poziom 8  
    Chyba wszyscy piszą jutro
  • Poziom 2  
    Sorki pomyliło mi się byłem przekonany że jutro jest 14 stycznia XD można na Ciebie liczyć jutro? albo masz tam kogoś kto po 20 minutach wyjdzie? bo ja mam na 14 a wy na 12, dało by rade wrzucić tu jakieś wycieki ?
  • Poziom 8  
    Co mi się uda zapamiętać z egzaminu to tutaj skrótowo wrzuce :P
  • Poziom 8  
    Było coś o ipv6 w tym skracanie, o protokolach routingu, wyliczanie BER, coś o antenach, o systemach autonomicznych, o pomiarach, na pewno było pytanie po jakim IP ripv2 przesyła informacje. Więcej nie pamiętam. Był w cholerę trudny i prawie nic się nie powtarzało z poprzedniego roku.
    27/40. Zdane, ale na farcie bo połowę strzelalem
  • Poziom 1  
    Było coś jeszcze ? Może Ci się przypomni i na fb ktoś podał że od 30 pytania były otwarte... Prawda to ?
  • Poziom 8  
    Ja żądnych otwartych nie miałem. W ogóle pierwsze słyszę, żeby na zawodowym teoretycznym były otwarte

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Jak wrażenia? :P
  • Poziom 10  
    Siemka. Jakoś poszło teraz wróciłem do domu zaraz poszukam klucza odpowiedzi może te upragnione 20 na 40 jest :P
  • Poziom 10  
    Uff ja zaliczyłem 26 punktów. :D
  • Poziom 11  
    Cześć
    Kiedy macie egzamin praktyczny
  • Poziom 15  
    ja pisze jutro, o której godzinie macie ?
  • Poziom 8  
    poniedziałek o 16
  • Poziom 9  
    Czy wie ktoś może jak połączyć dwie centrale slican na których zdaje się egzamin by móc zadzwonić z jednego teleofnu z centrali pdorzędnej na telefon z centrali nadrzędnej?prosze napisać jak dla blondynki:)
  • Poziom 8  
    Przydałby się ktoś wiedzący bardziej. Ja bym to zrobił tak, że połączyłbym centrale wyjściami miejskimi i ustawił wyjście na miasto bez podawania konkretnej cyfry, ale nie mam bladego pojęcia czy to by zadziałało
  • Poziom 9  
    tylko na tej drugiej centrali mam same wewnetrzen wysjcia nalogowe,chyba ze sie da ustawic analogowe na miejskie?
  • Poziom 8  
    Wydaje mi się, że w takim razie nie da się tego połączyć.
  • Poziom 2  
    W przypadku analogowego łączenia central sprawa wygląda następująco:
    Dla centrali nadrzędnej my jesteśmy abonentami. Dlatego też połączenie między nimi wygląda następująco:
    CENTRALA NADRZĘDNA
    |
    (ZACISKI ABONENTÓW ANALOGOWYCH)
    |
    |
    |
    (ZACISKI TRANSLACJI ANALOGOWYCH)
    |
    CENTRALA PODRZĘDNA

W centrali podrzędnej należy ustawić tak, aby wszystkie połączenia wychodzące były kierowane na translacje analogowe, wiązkę translacji albo listę (ustawienia LCR). Lista jest przydatna wtedy, kiedy mamy kilka różnych translacji (VoIP, ISDN i POTS) i chcemy utworzyć "kolejkę" dla translacji.
    Ruch przychodzący można ustawić dwojako:
    a) Kiedy przychodzi połączenie z zewnątrz na nasze translacje, to wybierany jest abonent (np. sekretarka, która będzie się zajmowała przełączaniem połączeń)
    b) Kiedy przychodzi połączenie z zewnątrz na nasze translacje, to jest zapowiedź (albo standardowa zapowiedź). Wtedy centrala poprosi o numer wewnętrzny, na który chcemy się dodzwonić.
  • Poziom 8  
    A mógłbyś tak bardziej przystępnie opisać jak ustawić to, żeby połączenia wychodzące były kierowane na translacje? :P
  • Poziom 2  
    Zakładka "Ruch wychodzący/LCR/Ustawienia"
    Pierwsza opcja to zaznaczasz wszystko i ustawiasz wszystkim konkretną translację.
    Możesz też usunąć wszystkie wpisy oprócz ostatniego (połączenia międzymiastowe) i ustawić mu wyjście na konkretną translację.
  • Poziom 8  
    Wow, super. Wielkie dzięki! :D
  • Poziom 2  
    Siemanko :), Orientujecie się może co było na praktycznym każda podpowiedz będzie przydatna Pozdrawiam :)
  • Poziom 2  
    Był RIP i OSPF. Dodatkowo autentykacja w RIPie. Dalej była redystrybucja tras z OSPF w RIPie (Dla Cisco w ustawieniach RIPa: redistribute ospf numerprocesu metric transparent). Były translacje (wyjście na miasto przez 0 przez konkretną translację). Dalej ruch przychodzący i DISA.