Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WiFi na podwórko Groove 2SHPN? - AP co będzie siał na całe podwórko i do domu.

symfonik1 09 Sty 2017 16:22 546 13
  • #1 09 Sty 2017 16:22
    symfonik1
    Poziom 9  

Witam,
    Chciałbym zamontować "coś" na zewnątrz aby mi rozsiewał sygnał na całe podwórko i możliwie jak najdalej. Aktualnie mam w domu światłowód i router ZTE po skrętce na strych i tam jest zamontowane Ubiquiti UniFi 2.4, mam zasięg w całym domu i do 5m od murów :) teraz chciałbym albo:
    1. Druga skrętka na zewnątrz puścić do Groove 2SHPN + cyberbajt proter 10dBi i usunięcie UniFi.
    2. Ubiquiti Picostation M2HP
    Chciałbym dobrać taki sprzęt żebym nie musiał mieć 3 urządzeń(ZTE, UniFi, coś) tylko dwa. UniFi wystarczy na cały dom ale mi trzeba i na podwórko. Czy Groove 2SHPN z ta antena da radę przebić się do domu? Ściana z cegły, strop drewniany.

0 13
  • #2 09 Sty 2017 16:47
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

symfonik1 napisał:
    Czy Groove 2SHPN z ta antena da radę przebić się do domu?

WIFI z przeszkodami robisz na własną odpowiedzialność, testuj. Ściana ścianie nierówna.
    Chcesz 100% pewności, postaw WIFI punkt _na zewnątrz_, na ścianie budynku lub w ogrodzie.

0
  • #3 09 Sty 2017 18:13
    symfonik1
    Poziom 9  

Właśnie chce Groove na ścianie od wewnętrznej strony jutro wrzucę fotkę, jak będzie jasno.

0
  • #4 09 Sty 2017 18:18
    bogiebog

Fotki nie trzeba, po drugiej stronie ściany będzie sygnał tłumiony to wiesz, na ile to pokaże praktyka.

Jak przykręcisz to Na laptopie zainstaluj inssider 2.x, wykonaj skan wifi
    - bez ściany z odległości 4m
    - przez ścianę z odległości 4m.

Daj screeny.

0
  • #5 16 Sty 2017 20:46
    symfonik1
    Poziom 9  

Okej zrobione. Zamontowałem na uchwycie lekko nad dachem antenę cyberbajt proeter 10dBi i w domu lipa 1 kreska (-86dBi) w ostatnim pokoju. Teraz na strychu dałem szczelinowa. Jakaś i mam full zasięg w domu i na podwórku do -70 także git. Jest tylko problem, mam neta 30Mbit i na Mikrotik cały czas na speed test pokazuje mi 9Mbit download i up 2Mbit. Gdzie szukać w ustawieniach?

0
  • #6 17 Sty 2017 19:20
    symfonik1
    Poziom 9  

Jeszcze jedno, czy to mozliwe aby z anteny dookolnej proeter cyberbajt 10 dBi na Groove uzyskac w sasiednim pokoju tylko 1-2 kreski zasiegu na 3? Czy antena walnieta? Kupilem uzywke.

0
  • #8 18 Sty 2017 10:34
    symfonik1
    Poziom 9  

tak, to jaka antene kupic zeby byc w "wiazce"?

0
  • #9 19 Sty 2017 14:25
    symfonik1
    Poziom 9  

Nie dziala to u mnie nic a nic.
    Na podworku zasieg byle jaki. A kilka metrow od anteny to juz znikowy. O co tu chodzi!?

0
  • #10 19 Sty 2017 14:55
    bogiebog

Zainstaluj wifi analyzer na androidzie

Pokaz siłę signału w odległości 5, 10, 30, 60, 100m

Ile metrów ma kabel antenowy od anteny do routera ?

0
  • #11 19 Sty 2017 18:37
    symfonik1
    Poziom 9  

bogiebog napisał:
    Zainstaluj wifi analyzer na androidzie

Pokaz siłę signału w odległości 5, 10, 30, 60, 100m

Ile metrów ma kabel antenowy od anteny do routera ?

Mam na htc analizera i w laptopie to 30 m i zrywa ustawialem juz wszystkie parametry i tx power na 12 6 i 32 i wszystko jak krew w piach. Antena zlaczona od razu z groove bez kabla. Trafilo mnie dzisiaj i sprzedaje to badziewie, nigdy sie tym podworka nie ogarnie a ja narzekalem na unifi ze strychu :) tanszy i lepszy sprzet na takie rozwiazania teraz mysle kupic drugi unifi jakas obudowe i na sciane, skierowac na podworko i dziekuje dowidzenia :) a nie jakies groove i anteny dookolne z domowego routera mam lepszy zasieg niz z tego. Shitt na takie rozwiazania. Zamykac bo tutaj to szkoda czasu nawet zagladac. Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.

0
  • #12 19 Sty 2017 18:49
    bogiebog

Wykonaj w routerze (do którego jest podłączona antena) "site survey", czyli skanowanie siec,
    - z anteną
    - bez anteny

sprawdź jaka jest różnica dbi dla tych samych stacji nadawczych.

0
  • #13 19 Sty 2017 23:46
    symfonik1
    Poziom 9  

Mam zte zxhn f660 do niego podlaczony jest groove metal. Zobacze, ewentualnie zainwestuje w ubiquiti picostation.

Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

Po skanowaniu wyniki z antena i bez sa w granicach 15-25 (np. -78 bez anteny i -53 z antena) takze cos dziala, ogolnie lapie zasieg 5 nadajnikow (sasiada router, moj, i trzy stacje w odleglosci 200-400 i ok600m) nie wiem co jest sprzedaje to.

0
  • #14 20 Sty 2017 09:14
    bogiebog

bogiebog napisał:
    jesteś poza wiązką, równie dobrze możesz próbować czytać pod latarnią morską,

Antena ma wiązkę 22 [deg], 10 deg ponad poziom 10 deg pod poziom, jak latarnia morska
    za blisko anteny, pewnie jesteś pod wiązką pracy anteny,

WYkonaj pomiary dokładnie na wysokości płaszczyzny prostopadłej do anteny, 10-20 m od anteny,

Nawet jak będziesz miał silny sygnał z anteny, to mogą być zakłócenia od innych stacji,

0