Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Który ThinkPad do 800zł? T400/T410/T420/T500/SL500/W500

survivor 09 Jan 2017 16:54 1107 1
    survivor
    Level 12  
    Witam, jak w temacie już mi mózg paruje od czytania do czego zdolne są ThinkPady.

T400 niby piszą, że maksymalnie łyka 4GB RAM, tymczasem czytam, że płyta jest zdolna ogarnąć aż 8GB DDR3...
    T410 J/W z tym, że podobno łyknie nawet X9000, już nie wspominam, że zdobycie tego procesora graniczy z cudem, ale ....
    T420 jedzie z i5, co jest bardzo dobrym sygnałem, chociażby dzięki możliwości użycia zintegrowanej z procesorem karty graficznej, podobno są wstanie udźwignąć (nieoficjalnie) do 16GB RAM DDR3... Ile w tym prawdy, nie wiem.

Wiem natomiast, że wymaksowanie "mojego Thinkpada" nie będzie proste, wszędzie czytam o problemach z kompatybilnością RAM'ów. ...

Biorę też pod uwagę słabsze wersje, które nieoficjalnie działają z 2x4GB, jako bonus mam tutaj stację dokującą, co mi się bardzo podoba z racji posiadania drukarki LJ1100 na stare LPT, z kablami USB>LPT mam złe wspomnienia, żaden wirtualny port nigdy nie będzie tak trwały jak fizyczny port drukarki...

Rozważam też:
    ThinkPad x201
    -||- T500
    -||- SL500
    -||- W500

Możliwości są ogromne tego sprzętu, gorzej z odprowadzaniem ciepła, ale mam w planach jakiś mod (może powiększenie otworów wlotowych, może wymiana wentylatora na inny o wyższym amperażu etc.)
    Sprzęt jest dla mnie, domowy komputer jest multimedialny, z niego właśnie piszę. Chcę porządny sprzęt dla siebie, nie wymagam aby mi na tym chodziło GTA V czy inne śmieci piorące dzieciakom mózg. Starczy, że pociągnie starsze NFS albo QuakeLive przez Steam. Noo Total Annihilation mogłoby to ogarnąć, ale w te gry to ja grałem na Nvidia Vanta 16MB na AGP wykręciłem na niej 300FPS w Q3A, radiator aż parował, a na GPU pojawiła się brązowa plama, także uważam, że byle Intel GMA x3100 powinien też uciągnać moje skromne wymagania;)
    Słowem, już się pogubiłem... Co poradzicie?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    survivor
    Level 12  
    Kupiłem T410 + stacja dokująca.