Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento - Uciekające za szybę wycieraczki

09 Sty 2017 17:52 675 7
  • Poziom 11  
    Witam, mam mały problem z wycieraczkami w seico. Wszystko było ok i nagle ta kierowcy zaczęła wychodzić poza szybę i co gorsza tam się zatrzymywać, trzeba było ją popchnąć palcem żeby zaczęły wracać. Zatrzymywały się wyżej niż powinny na dole.
    Poluzowałem ramiona tymi śrubkami co są "zamaskowane" i obniżyłem do pożądanego stanu, było ok przez kilkanaście użyć. Teraz nadal idą trochę dalej niż powinny i się zatrzymują u góry szyby, znowu popchnięcie pomaga i wracają już na swój prawidłowy stan.
    Ktoś spotkał się z czymś podobnym?
  • Poziom 11  
    Proponowałbym sprawdzić wyłączniki krańcowe w silniczku
  • Poziom 12  
    Sprawdź napęd tz.mogła poluzować się nakrętka na osi ramienia przekładni ślimakowej (silnika).Jeśli się tak stanie ,to wpozycji ,,stop'' ramię i cięgno nie jest wlini prostej!!
  • Poziom 11  
    jestem kompletnym laikiem i podejrzewam że skończy się to na oddaniu auta do mechanika, myślałem że to jakaś prosta sprawa i sam ogarnę :)
  • Poziom 33  
    Śrubokręt krzyżakowy i odchylić matę wygłuszającą, popuścić nakrętkę M6 na osi silnika wycieraczek, zwalić korbowód i ustawić poprawnie.
  • Poziom 11  
    dzięki, spróbuję jutro :)
  • Poziom 43  
    Masz wytarty stożek i ramię wycieraczki się ślizga. Zdejmij i zobacz jej stan. Na początku wymień ramię. Jak nie pomoże to mechanizm do wymiany. To tanie części.
  • Poziom 11  
    już przywykłem ze seicento jest tanie co mnie bardzo cieszy :) mam też Lexusa IS200 i jest niesamowitym kontrastem finansowym :D
    Jako że dzisiaj było -22 u mnie to przełożyłem sprawę na nieco bardziej ludzkie temperatury :D