Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odwilżacz Delonghi DES14 - Osuszacz powietrza włącza się na sekundę i wyłącza

rafi274 09 Sty 2017 19:16 1152 2
 • #1 09 Sty 2017 19:16
  rafi274
  Poziom 2  

  Witam.
  Odwilżacz powietrza przestał zbierać wodę. Po sprawdzeniu okazało się, że agregat nie działa, a tylko wiatraczek huczy. Po rozebraniu i podmianie kondensatora dokładnie to samo. Przez 3 minuty sprawdza wilgotność powietrza wprowadzanego w urządzenie i w tym czasie buja się tylko wiatraczek. Następnie po stwierdzeniu, że "wypadałoby coś osuszyć" następuje próba włączenia agregatu chłodniczego. Ten włącza się dosłownie na ułamek sekundy, robi jeden , może parę obrotów, zatrzęsie go przy tym i odcinane jest zasilanie. Po podłączeniu na krótko agregat włącza się i śmiga. Niestety grzeje się przy tym ładnie nagrzewając rurki, lecz nic nie chłodzi. Po paru minutach zmienia ciut brzmienie swojej pracy w związku ze sporą temperaturą(?). Po odłączeniu nie chce się załączyć, robi półobroty.
  1. Cóż by to mogło być?
  2. Czy możliwe jest , że podłączyłem go na krótko odwrotnie i temu nie chłodzi?
  Pozdrawiam

  0 2
 • #2 12 Sty 2017 18:26
  lopp
  Poziom 19  

  Sprężarka chłodnicza zapewne "padła". Podłączenie "na krótko" (rozumiem, że poza wyłącznikiem nadmiarowym) nie pomogło bo sprężarka jest zblokowana bądź ma uszkodzone uzwojenia silnika. Pozostaje wymiana sprężarki :(

  0
 • #3 19 Sty 2017 15:33
  rafi274
  Poziom 2  

  Dzięki za odpowiedź.
  Okazało się, że odwrotnie podłączyłem sugerując się kolorami przewodów sprężarki i tak czerwony uznałem za + a niebieski za - . Niestety błędnie. Jak usunąłem nadmiar dodatków w okolicy sprężarki moim oczom ukazał się mój błąd. Całe szczęście, że nic od tego nie padło. Przynajmniej tyle na własnym błędzie się dowiedziałem. Po prawidłowym podłączeniu na krótko wszystko śmigało jak należy - chłodziło żeberka zbierające wodę z powietrza. Przekaźnik przy sprężarce wyszło, że też działa. Posprawdzałem więc płytę główną miernikiem i oporniki działają prawidłowo. Jest tam też przekaźnik i z jakiegoś względu początkowo na ten ułamek sekundy włączał sprężarkę i natychmiast wyłączał. Jak sprawdzałem to przestał nawet na chwilę już włączać. Zrobiłem mostek i śmiga. W tej chwili sprężarka załącza się bez 3 minutowego opóźnienia tak szybko jak prąd dochodzi do przekaźnika. Czekam na chiński przekaźnik. Za kilka tygodni powinien zostać dostarczony i wtedy okaże się czy odzyskam dodatkowe funkcje. Jeśli to nie wina przekaźnika to być może coś co opóźnia start nie daje prawidłowego impulsu, lecz puki co nie wiem co to jest i jak wygląda, a tym bardziej jakie ma mieć parametry pracy.
  Pozrawiam :)

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo