Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik "nie ciągnie" wody - odmawia pobierania ciepłej wody

09 Sty 2017 21:38 927 2
 • Poziom 1  
  Witam,
  Problem wygląda następująco:
  Mieszkam na parterze 4 piętrowej kamienicy, jeden z grzejników odmówił współpracy (żeliwny). W mieszkaniu znajdują się 3 grzejniki - kuchnia, pokój, łazienka - kuchnia wraz z łazienką grzecznie grzeją., pokój odmawia współpracy.

  Co zrobiłem:
  1) Odpowietrzenie (śrubka z lewej) - woda się leje, zero powietrza.
  2) Sprawdzona głowica - wchodzi i wychodzi doskonale (też ją ręcznie przestawiałem aż do N)
  3) Sąsiedzi sprawdzeni
  4) Metody z elektrody (i googla) sprawdzone, począwszy od odpowietrzania od strony termostatu, poprzez zakręcanie innych grzejników, skończywszy na sprawdzeniu czy ciśnienie w instalacji jest prawidłowe i zawory w piwnicy odkręcone.

  Obserwacje:
  Grzejnik oraz rurka dopływowa są zimne niczym przemówienia pani premier. Do czasu, gdy odkręcić odpowietrznik - z jednej strony woda się leje, z drugiej grzejnik zasysa gorącą jak szalony. Spuściłem ok półtora litra przez odpowietrznik, grzejnik grzecznie uzupełnił się ciepłą wodą. I tu kończy się nasza współpraca - uzupełnił co mu brakowało, następnie wystygł (po jakimś czasie).

  Zanim zadzwonię po specjalistę, który za jedyne 200 zł + VAT dogada się z grzejnikiem, chciałbym spytać, czy może któryś z forumowiczów nie wiedziałby co jeszcze mógłbym zrobić, by grzejnik zaczął działać?
 • Poziom 14  
  Upewnij się czy zawór powrotny jest odkręcony. Spróbuj jeszcze odpowietrzania z zakręconą głowicą i sprawdź czy grzejnik zacznie się nagrzewać od strony powrotu.