Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-150C - wyblakły żółty kolor

venom2011 09 Sty 2017 22:02 696 1
  • #1 09 Sty 2017 22:02
    venom2011
    Poziom 9  

Dzień dobry.
    Drukarka stała u rodziców, bardzo rzadko używana, przez kilka lat. Jednak (prawie) zawsze były tusze i była podłączona do zasilania, dzięki czemu sama co jakiś czas się czyściła. Prawie zawsze, gdyż jakiś rok - dwa lata temu drukarce skończył się żółty kolor, a chciałem pilnie coś wydrukować, więc oszukałem ją naklejając kawałek kartki na pojemnik z tuszem. Rzecz jasna w pojemniku trochę żółtego tuszu było. Jednak, gdy miałem możliwość wymienić tusz, to żółtego koloru w "oszukanym" pojemniku już nie było. Tusz został zmieniony i na tamtą chwilę sądziłem, że problem został rozwiązany. Teraz zamierzam używać tą drukarkę systematycznie i wydrukowałem "Sprawdzenie jakości druku". Na początku drukarka żółtego koloru w ogóle nie drukowała. Wobec tego sądziłem, że rurki zostały zapowietrzone (samoczynne czyszczenie przez jakiś czas pojemnikiem z powietrzem, bez tuszu). Wczoraj, dopiero po trzecim przepłukaniu żółtym tuszem efekt jest taki, że drukuje żółte kwadraty, ale są one wyblakłe. Pierwsze odpowietrzenie nie dało żadnego skutku - nie drukowało żadnych żółtych kwadratów, drugie - drukowało kilkanaście, trzecie - efekt jak na zdjęciu. Na pewno za każdym razem żółty tusz "przelatywał" przez kanaliki, gdyż osadzał się na papierze i chusteczkach, które podłożyłem.
    W związku z wyblakłym żółtym kolorem, inne kolory są źle odzwierciedlone. Dla porównania wydrukowałem ten sam tekst na drukarkach Brother i Epson. W drukarce Brother od zawsze używam zamienników tej samej firmy, znanej, dobrej jakości. Nigdy nie było z nią problemów.
    Jak rozwiązać mój problem? Nie wierzę, że żółty tusz jest słabej jakości, gdyż nigdy nie było takiego problemu. Doszukiwałbym się przyczyny w opisanej sytuacji, lecz nie wiem jak ugryźć temat. Proszę o pomoc w jaki najmniej inwazyjny sposób mogę naprawić drukarkę. W razie potrzeby jestem w stanie ją rozebrać.
    Brother DCP-150C - wyblakły żółty kolor

0 1
  • #2 10 Sty 2017 10:57
    artin.bruyen
    Poziom 15  

Ja bym jednak spróbował inny tusz kupić. To się tak tylko wydaje że ten sam producent to ta sama jakość. Wydrukuj to samo zdjęcie na tuszami tej samej firmy ale inna partia i się przekonasz że może być różnica. Nie raz dostaliśmy butelki oryginalnego ink mate które się mocno różniły. Raz pigment magenta był jak woda. O wiele jaśniejszy niż light magenta.
    Zrób jeszcze ze 2 czyszczenia. Dla pewności ale nie wiem czy to coś da.

0