Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa Comfort '01 1,2 Ecotec (Z12XE) - nie odpala

hlucas 09 Jan 2017 20:31 1161 2
    hlucas
    Level 2  
    Witam biker86,
    Twój post jest 2014 i liczę, że udało ci się rozwiązać problem.

Mój jest praktycznie identyczny tylko Corsa Comfort '01 1,2 Ecotec (Z12XE). Mianowicie w niedzielę po przejechaniu 100 km auto na drugi dzień rano (-9C, dodam, trzy wcześniejsze dni palił od ręki przy ok. -20C) zapaliło jak zwykle od ręki, po niecałych 10 sekundach silnik zgasł i kolejne próby odpalenia nie przynosiły efektów, rozrusznik kręci jak "szalony" i nic. Podobnie jak Ty sprawdziłem:
    "(...)* rozrusznik jest sprawny i kręci,
    * pompa paliwa działa (paliwo na listwie wtryskowej)
    * bezpiecznik i przekaźnik od pompy sprawne, (...)"

Jednak w moim przypadku nie kojarzę buczenia pod maską, możliwe że po prostu nie zwróciłem na to uwagi.

Jeżeli znalazłeś rozwiązanie problemu, bardzo proszę o informację i jeśli to nie problem bardzo pilnie, samochodu potrzebuję na co dzień aby dojeżdżać do pracy. Możesz ewentualnie przesłać na mail llhhMAŁPAo2.pl

Z góry dziękuję za pomoc.

Moderated By CameR:

Wydzielono z tematu archiwalnego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2787695.html

hlucas wrote:
    Witam biker86,
    Twój post jest 2014 i liczę, że udało ci się rozwiązać problem.

Takie pytania na [PW]

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

Ireneo
    Level 42  
    mako110 wrote:
    kolego bez diagnostyki komputerowej będzie ciężko .................
    hlucas
    Level 2  
    W moim przypadku problemem okazał się łańcuszek rozrządu, który przeskoczył o jeden ząb. Ustawienie na znakach sprawiło, że silnik odpalił. Przyczyną okazał się być bardzo niski poziom oleju (hydrauliczny napinacz łańcuszka). Obecnie pilnuję oleju - kontrola raz w tygodniu i problemu nie ma. Jednak w najbliższym czasie wymiana rozrządu.