Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaczace kolorowe paski pionowe i poziome na ekranie monitora z funkcją tv

Jagiel123 10 Sty 2017 12:01 291 4
  • #1 10 Sty 2017 12:01
    Jagiel123
    Poziom 2  

Witam posiadam monitor z funkcją tv, jest to lg flatron M2094DJ. Monitor posiadam już kilka lat i byłem z niego zadowolony. Ostatnio mój synek wyłączył mi całą listwę zasilająca ( podpięty tam jest komp, monitor, ładowarka) po ponownym włączeniu listwy ku memu zdziwieniu na ekranie pojawiły się skaczące kolorowe poziome i pionowe paski. Dodam że również nie ma głosu. Podmieniłem kabel hdmi, myślałem że może to wina grafiki lecz po przełączeniu na odbiór z anteny problem był ten sam. Co ewidentnie wskazuje winę monitora. Dodatkowo nadmienie, że kondensatory wydają sie być dobre bez wybrzuszeń, na forum czytałem cos na temat uszkodzonego odchylania pionowego. Próbowałem własnymi siłami + wiedza z forum lecz nie przyniosło efektów, dlatego postanowiłem założyć nowy temat. Co może być przyczyną? Czy można ją jakoś nie wielkim kosztem usunąć ( przed świętami straciłem pracę więc serwis lub kupno nowego to trochę słaba opcja)? Czy dokładając cyne na tzw. zimny lut mozna go zniwelować czy potrzebne jest odsysanie i położenie nowej cyny? Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy post ;) dodaje także foty do poglądu

• #2 10 Sty 2017 14:13
    kokapetyl
    Poziom 42  

Jagiel123 napisał:
    Czy dokładając cyne na tzw. zimny lut mozna go zniwelować czy potrzebne jest odsysanie i położenie nowej cyny?

Pierwsza propozycja jest nie właściwa, jeśli już to tylko odessanie starej i dopiero zalutowanie ponownie.
    Jagiel123 napisał:
    Dodatkowo nadmienie, że kondensatory wydają sie być dobre bez wybrzuszeń

Faktycznie wyglądają "zdrowo" ale to dotyczy tylko kondensatorów w zasilaczu, te inne nie objawiają się wybrzuszeniem, ale wyciekami z nich.
    Ponadto nie każdy kondensator "wyglądający dobrze" jest sprawny tylko pomiar jego pojemności lub wymiana na nowy. Proponuję wymienić wszystkie w samym zasilaczu (pomijając te dwa duże) zostaje 6 sztuk do wymiany, koszt niewielki, a może być skuteczny.

• #3 10 Sty 2017 14:18
    Freddy
    Poziom 43  

Jagiel123 napisał:
    na forum czytałem cos na temat uszkodzonego odchylania pionowego
    W LCD ?
    CZy w trybie monitor i TV są paski, czy tylko w jednym trybie?

• #4 10 Sty 2017 14:24
    kokapetyl
    Poziom 42  

Freddy napisał:

CZy w trybie monitor i TV są paski, czy tylko w jednym trybie?

Była taka odpowiedź :cry: . W obu wariantach.

• #5 10 Sty 2017 21:35
    Jagiel123
    Poziom 2  

No niestety w oby dwóch trybach są zaklucenia. Jutro postaram się kupić kondensatory.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME