Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprinter 313 cdi 2004 r - Nie zapala samochód

Piotr Polichnowski 10 Jan 2017 12:27 1029 11
    Piotr Polichnowski
    Level 7  
    Witam mam problem duży problem z odpaleniem Sprintera jest to Sprinter 313 CDI z 2004 r. a ma się to tak ,wszystko było dobrze samochód zapalał jeżdziłem po niemczech robiłem tysiące km samochód zapalał i chodził jak zegarek,aż do momentu kiedy założyłem centralny zamek od tej pory samochód nie chce zapalić jak już zapali to pochodzi chwile i sam zgaśnie, kręce rozrusznikiem oddzywa sie jak by miał chęc zapalić a nie chce załapać, ostatnio jak mi zapalił przejechałem jakieś 7 km. i mi zgasł na drodze i musieli mnie z holować , co by było nie tak co mogło by się stać , żebym wiedział że tak będzie wcale ale to wcale bym nie zakładał tego centralnego zamka bo od tej pory zaczął się problem .
    leonov
    Level 42  
    Centralny zakładałeś sam czy ktoś to robił ? sterownik zamka na CAN ? diagnostyka była robiona ? są jakieś błędy ?

Moderated By CameR:

Reg. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd nie rozwiązują problemu użytkownika.

Piotr Polichnowski
    Level 7  
    otóż centralny zamek zakładał mi kolega widać że zna się na tym, a diagnostyki nie robiłem, bo by musiał mnie ktoś holować jakieś dobre 20 km.
    a czy imobilaizer miał by coś wspólnego.
    leonov
    Level 42  
    To trzeba by zapytać kolegę co i jak robił że auto nie działa po założeniu centralnego, chyba pamięta w co i gdzie ingerował w instalację ?
    Piotr Polichnowski
    Level 7  
    Mówiłem i był bo to bliski sąsiad ale mówi że nie ma pojęcia o co chodzi.
    leonov
    Level 42  
    To nic nie poradzisz, trzeba diagnostykę zrobić, być może coś wykaże, albo zdemontować centralny ;-)
    Piotr Polichnowski
    Level 7  
    a cz jest możliwe jest że np. żle podłączył jakieś kable czy coś takiego.
    leonov
    Level 42  
    Jeżeli sterownik była na CAN to może zaburza jej pracę, bo nie widzę związku z odpalaniem samochodu a zwykłym sterownikiem.
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    leonov wrote:
    sterownik zamka na CAN

O czym Ty piszesz ?
    Pokaż mi taki "sterownik centralnego zamka na CAN" tym bardziej do Sprintera (T1N) W901-W905 , produkowanego między 1995-2006
    leonov
    Level 42  
    Byłem ostatnio z kumplem który chciał założyć alarm i centralny u fachowca od alarmów itp. i on mówił że potrzebny jest własnie pod CAN.
    A Sprinter z 2004 roku nie ma CAN ?
    mod22
    Level 28  
    Dajcie temu zamkowi na chwilę spokój.Próbę przelewową wtrysków zrób bo zamek to może być zbieg okoliczności.Potem ciśnienie CR jak buduje i jak stoi.
    Piotr Polichnowski
    Level 7  
    Problem rozwiązany ale było bardzo trudno dojść jeśli chodzi o przyczynę. Po trudzie i szukaniu okazało się że w koscce co wchodzi do komputera jeden styk był za dużo rozszerzony wystarczyło sicisnać wsunąć kostkę i super samochód pali od dotknięcia.