Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia I zamiana silnika

10 Sty 2017 12:44 534 4
  • Poziom 5  
    Witam mam takie pytanie a propo zmiany silinka w Octavi I
    Chcialbym sie dowiedziec czy jest mozliwosc przelozenia silnika od Octavi II (1Z) bez wiekszych komplikacji wiążących sie z wymiana skrzyni itp
    Dziekuje z gory za pomoc
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 12  
    Wg mnie bezsensu, pewnie i się da, bo panowie z ekipy Genowefa Garage k/Konina w Wlkp nawet do Seata Cordoby I gen. wstawili silnik R36 z Passata B6 i skrzynie DSG, ale opłacalność zerowa.
    Ponadto w Octavii II bazującej na Golfie V poza 1,6 i 1,9 tdi nie ma zbyt trwałych i polecanych jednostek, za to w Octavii I masz praktycznie wszystkie - trwałe i dobre.

Generalnie jaki masz plan, bo może uda się jakoś pomóc?
    Chyba nie planujesz zmienić silnika 1,9 tdi na 2,0 tdi PD? :D
  • Poziom 5  
    Nie az taka przerobka mnie nie interesuje po prostu stary silnik zaczyna zakanczac swoj zywot i ewentualnie gdyby mi przypadla wymiana go czy juz po prostu lepiej by nie bylo na nowsza jednostke tego silnika
    Tak 1.9tdi
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    A nie lepiej szukać tego co masz, bo te nowsze będą drogie, całe silniki pewnie z 4 tys, słupek może 3..
    No ale stary na pewno będzie trwalszy, wszystko zależy, ja osobiście wolałbym starszy, wszystko podobierać, potem zmienić graty, zestroić i mieć trwały dobry silnik z większa mocą, niż kombinowanie w coś nowszego.
  • Poziom 5  
    Dzieki za podpowiedz .
    Chyba najlepsza najtansza i najszybsza opcja bedzie ta.
    Temat uwazam za zakonczony :)