Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

eberspacher hydronic d5wz VECTRA C

c-kozi 10 Jan 2017 13:23 6570 24
    c-kozi
    Level 11  
    Witam
    Poszukuje schematu płyty sterownika dogrzewania webasto/eberspacher hydronic d5wz zastosowanego w OPEL Vectra C 2006r. Sterowniki sterowany jest przez CAN z samochodu. Piec przestał działać, pokazuje błąd przerwania obwodu dmuchawy. Silnik dmuchawy już wymieniony i dalej to samo. Zaczerpnąłem języka u speców od webasto, że to stał przypadłość tych sterowników. Za 250 zł mi go naprawią. Większą satysfakcję będę miał jak sam to naprawie. Może ktoś z forumowiczów mi podpowie co na tej płycie się psuje i co należy wymienić, lub jak już pisałem prześle mi schemat tej płyty. Mile widziane też zdjęcia z podpowiedzią.
    Pozdrawiam
    tomek7040
    Level 12  
    I co kolego z tym sterownikiem? ruszyło to?
    tomek7040
    Level 12  
    U mnie też zimny lut, ten sam co na zdj. powyżej. Dzięki za pomoc :)
    tomek7040
    Level 12  
    Nie zmywałem, u mnie był taki żel, żelatyna, - zalewa silikonowa, a podobno zalewy są różne, czasem żywica jakaś, i dłubałem to powoli i w miarę delikatnie żeby niczego nie uszkodzić, dokopałem się do śrub odkręciłem, okroiłem tapeciakiem dookoła. i tu zaczeło się najlepsze... jak to wyjąć z obudowy???
    Ja wyjmowałem to kijem baseballowym...
    Wiem nie wierzysz... ale kiedyś na praktykach wytoczyłem sobie taki malutki. I na końcu od strony rączki jest takie podtoczenie, i to mi fajnie weszło, zwantowało się i udało się płytkę podważyć, oczywiście nie bez strat... ścieżka na krawędzi płytki się przerwała i trzeba było lutować. W zasadzie wszystko wyszło przyklejone do płytki nic więcej się nie uszkodziło. A dalej myślę że sobie poradzisz ;)

A tak to wygląda na gotowo... ciemniejsza część to stara zalewa której nie usuwałem bo stwierdziłem że nie ma sensu ;)
    tomek7040
    Level 12  
    jak wyciągałeś płytkę bez jej uszkodzenia?
    tomek7040
    Level 12  
    no nic... nie ma chyba dobrego sposobu na wyciągnięcie tej płytki ;) albo ja nie umiem wymyślić ;) najgorsze ze jest prawdopodobieństwo że bedę musiał ją znowu wyciągnąć, bo zgłasza mi czasem błąd przekaźnika :/
    tomek7040
    Level 12  
    ja też tą samą pewnie co Ty dwu składnikową, fajna sprawa, jak oryginał tylko nowy ;)
    tomek7040
    Level 12  
    Pawlo i jak działa Ci ten piec? u mnie na mrozach zaczął siać błedami na canie, musiałem odłączyć, masz jakieś rady? albo ktokolwiek z czytających?
    mikrus9999
    Level 9  
    idzie ten piec uruchomić jakoś na stole?
    tomek7040
    Level 12  
    tylko z samochodu, piec jest sterowany z CAN auta...
    wilkuasd
    Level 10  
    A ja mam jeszcze jedno głupie pytanie. już nawet nie chodzi o sterownik. dostałem piec d5wsc. tylko problem mam taki że ktoś wyciągnął sitko. No i teraz pytanie jak poznać czy sitko było z kołnierzem czy bez? czy sitko powinno dotykać świecy czy może być tylko dookoła? Bo zgłupiałem czytając forum zagraniczne.
    Radek P.
    Level 15  
    wilkuasd wrote:
    A ja mam jeszcze jedno głupie pytanie. już nawet nie chodzi o sterownik. dostałem piec d5wsc. tylko problem mam taki że ktoś wyciągnął sitko. No i teraz pytanie jak poznać czy sitko było z kołnierzem czy bez? czy sitko powinno dotykać świecy czy może być tylko dookoła? Bo zgłupiałem czytając forum zagraniczne.
    skąd wiesz że ma być tam sitko? Mam ten sam piec i nie ma tam sitka
    wilkuasd
    Level 10  
    Budowa pieca bez sitka jest inna. nie wiem czy dobrze to opiszę. W piecu bez sitka paliwo podawane jest w palnik. Z sitkiem paliwo podane jest na sitko. I właśnie u mnie tego sitka brakuje. nie wiem tylko jakiego.
    wilkuasd
    Level 10  
    Tak właśnie to jest palnik bez sitka. W piecu z sitkiem przewód paliwa dochodzi do sztyftu żarowego na którym jest sitko.
    wilkuasd
    Level 10  
    na to wygląda. sterowników do d5wsc było też parę. W wolnej chwili wrzucę zdjęcie.