Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eberspacher hydronic d5wz VECTRA C

10 Sty 2017 13:23 2958 14
  • Poziom 10  
    Witam
    Poszukuje schematu płyty sterownika dogrzewania webasto/eberspacher hydronic d5wz zastosowanego w OPEL Vectra C 2006r. Sterowniki sterowany jest przez CAN z samochodu. Piec przestał działać, pokazuje błąd przerwania obwodu dmuchawy. Silnik dmuchawy już wymieniony i dalej to samo. Zaczerpnąłem języka u speców od webasto, że to stał przypadłość tych sterowników. Za 250 zł mi go naprawią. Większą satysfakcję będę miał jak sam to naprawie. Może ktoś z forumowiczów mi podpowie co na tej płycie się psuje i co należy wymienić, lub jak już pisałem prześle mi schemat tej płyty. Mile widziane też zdjęcia z podpowiedzią.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    I co kolego z tym sterownikiem? ruszyło to?
  • Poziom 12  
    U mnie też zimny lut, ten sam co na zdj. powyżej. Dzięki za pomoc :)
  • Poziom 12  
    Nie zmywałem, u mnie był taki żel, żelatyna, - zalewa silikonowa, a podobno zalewy są różne, czasem żywica jakaś, i dłubałem to powoli i w miarę delikatnie żeby niczego nie uszkodzić, dokopałem się do śrub odkręciłem, okroiłem tapeciakiem dookoła. i tu zaczeło się najlepsze... jak to wyjąć z obudowy???
    Ja wyjmowałem to kijem baseballowym...
    Wiem nie wierzysz... ale kiedyś na praktykach wytoczyłem sobie taki malutki. I na końcu od strony rączki jest takie podtoczenie, i to mi fajnie weszło, zwantowało się i udało się płytkę podważyć, oczywiście nie bez strat... ścieżka na krawędzi płytki się przerwała i trzeba było lutować. W zasadzie wszystko wyszło przyklejone do płytki nic więcej się nie uszkodziło. A dalej myślę że sobie poradzisz ;)

A tak to wygląda na gotowo... ciemniejsza część to stara zalewa której nie usuwałem bo stwierdziłem że nie ma sensu ;)
  • Poziom 12  
    jak wyciągałeś płytkę bez jej uszkodzenia?
  • Poziom 12  
    no nic... nie ma chyba dobrego sposobu na wyciągnięcie tej płytki ;) albo ja nie umiem wymyślić ;) najgorsze ze jest prawdopodobieństwo że bedę musiał ją znowu wyciągnąć, bo zgłasza mi czasem błąd przekaźnika :/
  • Poziom 12  
    ja też tą samą pewnie co Ty dwu składnikową, fajna sprawa, jak oryginał tylko nowy ;)
  • Poziom 12  
    Pawlo i jak działa Ci ten piec? u mnie na mrozach zaczął siać błedami na canie, musiałem odłączyć, masz jakieś rady? albo ktokolwiek z czytających?