Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gestetner Aficio 1302 - Wyłączenie drukowania strony informacyjnej / hasło

10 Sty 2017 17:29 459 5
  • Poziom 34  
    Witam.
    X lat temu zakupiłem w/w urządzenie po likwidacji biur pewnej firmy. Generalnie wszystko działa ok, tylko od zawsze drukuje stronę informacyjną przed pierwszym wydrukiem. Zasadniczo nie przeszkadza mi to w niczym, tylko ostatnio sygnalizuje mało toneru, i włączył mi się tryb eko :) Doczytałem, że aby wyłączyć ten wydruk, należy się zalogować przez stronę www, i w odpowiednim miejscu odznaczyć "ptaszka". I tu powstał problem - drukarka woła o hasło. Jakie jest w niej domyślne hasło, ewentualnie jak mogę je zresetować?
  • Poziom 17  
    login : admin haslo : password / login admin hasło : nic nie wpisujemy / login administrator haslo brak (dawno juz nie logowalem sie na 1515 wiec nie pamietam, ale na 100% z tych podanych to są domyślne ustawienia) jak to nie dziala to próbujemy login : supervisor bez hasła jak to nie działa to lipka, znam sposob bezinwazyjny na reset loginu/hasła i mógłbym to zrobic w 30sekund ale niestety tej wiedzy nie udostepniam w internecie.
  • Poziom 34  
    W moim przypadku nie ma nazwy użytkownika. Strona konfiguracyjna wygląda tak:

Gestetner Aficio 1302 - Wyłączenie drukowania strony informacyjnej / hasło

Nie ma miejsca na nazwę użytkownika, wyłącznie samo hasło.
    Doczytałem że można to usunąć przez wejście w tryb serwisowy, no jeśli się nie uda pokopię internety za tą informacją.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    sprawdz jako haslo - sysadm a jak nie bedzie dzialac to szukaj rozwiazania w google tylko zamiast gestetner wpisuj ricoh 1013 ( na poczatku pomylilem bo myslalem ze to ricoh af 1515)
  • Poziom 34  
    Ok, działa - dzięki ;)