Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

daewoo/leganza - zwarcie w oświetleniu

obcypl 10 Sty 2017 18:40 294 2
  • #1 10 Sty 2017 18:40
    obcypl
    Poziom 11  

Witam
    podczas dalekiej podróży w bardzo trudnych warunkach (trasa700km) nagle przestały świecić tylne światła. Zorientowałem się o tym dopiero na stacji podczas tankowania. Po krótkim postoju auto nie chciało odpalić. Akumulator zdechł więc musiałem zapożyczyć prąd od innego kierowcy. Resztę trasy pokonałem z włączonymi światłami przeciwmgielnymi . Szukałem zwarć w tylnych lampach, wimieniałem, podmieniałem żarówki itd uzyskując różne rezultaty. Ostateczny efekt jest taki, że po załączeniu świateł postojowych lub mijania świecą się światłą mijania i przeciwmgielne tylne oraz ciągłym światłem kierunkowskazy z prawej strony (po załączeniu awaryjnych mrugają również postojowe i podświetlanie licznika) Sprawdziłem już bezpieczniki, przekaźniki itd.. Zastanawiam się czy może to mieć związek z centralką,bo od tego czasu nie chce działać centralny zamek z pilota. (przy zamykaniu i otwieraniu zawsze sygnalizowanie było kierunkowskazami) Czy ktoś z kolegów mógłby mnie pokierować ewentualnie podesłać jakieś pomocne wskazówki? Znalazłem kilka pomocnych schematów jednak nie przychodzi mi pomysł w którym miejscu mogło nastąpić zwarcie.
    schemat do lamp przednich: http://www.du-leganza.za.pl/html/Elektryka/Obwod%20lamp%20przednich.html
    przeciwmgielne tylne; http://www.du-leganza.za.pl/html/Elektryka/Obwod%20lamp%20przeciwmielnych%20-%202.html
    kierunkowskazy: http://www.du-leganza.za.pl/html/Elektryka/Kierunkowskazy.html

pozdrawiam i dziękuję za wszelkie pomysły i sugestie.

0 2
  • #2 10 Sty 2017 22:03
    g107r
    Poziom 33  

Był tam rozkład złącz w samochodzie ? Sprawdzasz stan wspólnych złącz dla niedziałających obwodów. C101, C401, masę G401. Gdzie na ich wyjściach ginie napięcie. Czy jest masa na tylne lampy ?
    Usuń radosną twórczość i powkładaj żarówki jak powinny być, i napisz co nie działa. Tylko tył, czy również przód. Tablica rejestracyjna ?

Oryginalna centralka alarmu czy dokładana ? Podłączona jest do kierunkowskazów, i na próbę możesz ją wypiąć z kostki zasilającej.
    Wersja USA, czy EU ?

Brat nie zna elektryka ?

0
  • #3 12 Sty 2017 12:46
    obcypl
    Poziom 11  

po wyjęciu centralki od zamka problem nie znikną. Patrząc na elektronikę centralka wydaje się sprawna. Żarówki na swoim miejscu, problem wygląda tak:
    po załączeniu świateł postojowych i mijania świecą się światłą:
    -mijania
    -tylne przeciwmgielne
    -kierunkowskazy prawa strona
    po wyłączeniu świateł i włączeniu awaryjnych migają kierunkowskazy oraz postojowe.

dodam że w czasie gdy zaczynał się problem, podczas jazdy na desce rozdzielczej w kontrolkach zauważyłem lekkie podświetlenie kontrolki kierunków kierunkowskazów, już wtedy kierunkowskazy raz działały a raz nie.

deszczowa pogoda i brak garażu zmusza mnie do zaniechania poszukiwań awarii. Prosiłbym o główne wskazówki którymi powinienem się kierować w poszukiwaniu owego zwarcia.
    pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie

0