Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urządzenie Brother podstawka do tuszy LC900, uszkodzenie zasilacza

Pitt822 10 Jan 2017 18:49 1377 8
    Pitt822
    Level 9  
    W zasilaczu do drukarki Brother uszkodzeniu uległa dioda prostownicza, kondensator i tranzystor.
    Czyli ogólnie się spalił :)

Oznaczenia diody nieco są dość dziwne. Jest to 90, a potem pisane prostopadle dwie szóstki (lub dwie 9tki).
    Jaką diodą mogą ją zastąpić? Czy muszę wymieniać komplet czy tylko nią? (pozostałe są sprawne).

Uszkodzeniu uległ ten tranzystor MOS FET K3742. Są też jakieś możliwości jego zastąpienia?

Może ma ktoś uszkodzoną drukarkę Brothera MFC/DCP ze sprawnym zasilaczem? W nich montowali mniej więcej podobne.

Chodzi o zasilacz MPW6623 jak na zdjęciu.

(zdjęcie z wymontowanymi wadliwymi elementami)
    krakarak
    Level 40  
    Potrzebujesz zasilacz do jakiej drukarki, bo nie napisałeś? Zdjęcie pochodzi z internetu...
    Pitt822
    Level 9  
    MFC 5840CN raczej stary i rzadki model, ale z innych też mogą pasować zasilacze.
    Pitt822
    Level 9  
    Do drukarki włożyłem zasilacz z innego faksu i działa prawidłowo. Niestety okazało się, że uszkodzeniu uległ zasobnik na atramenty i przecieka.
    Więc szukam takiego zasobnika na tusze LC900 - zapewne w każdej drukarce takimi tuszami jest taki sam.

Borzydar
    Level 1  
    Urządzenie Brother podstawka do tuszy LC900, uszkodzenie zasilacza Urządzenie Brother podstawka do tuszy LC900, uszkodzenie zasilacza Urządzenie Brother podstawka do tuszy LC900, uszkodzenie zasilacza Urządzenie Brother podstawka do tuszy LC900, uszkodzenie zasilacza MFC 5840CN napięcie z zasilacza jest 30v, miałem sprawny z demontażu
    Pitt822
    Level 9  
    Zasilacz włożyłem z jakiegoś faksu i działa, ale ten pojemnik na tusze jest dziurawy więc bez tego urządzenie jest nieprzydatne. :(
    Pitt822
    Level 9  
    Odświeżam temat, może ktoś ma na zbyciu taką podstawkę pod tusze LC900? Przydałaby mi się ta drukarka i chcę ją wskrzesić ale bez tego nic nie zrobię. Stary przecieka i nie nadaje się do niczego.

Te tusze są w poniższych urządzeniach,, więc jest duża szansa, że będzie w nich ta sama podstawka.

DCP-110C
    DCP-115C
    DCP-120C
    DCP-310CN
    DCP-315CN
    DCP-340CW
    FAX-1835C
    FAX-1840C
    FAX-1940CN
    FAX-2440C
    MFC-210C
    MFC-215
    MFC-310CN
    MFC-410CN
    MFC-420CN
    MFC-425CN
    MFC-620
    MFC-620CN
    MFC-640CW
    MFC-820CW
    MFC-3240C
    MFC-3340CN
    MFC-5440CN
    MFC-5840CN
    cooltygrysek
    Conditionally unlocked
    A ja uważam że szkoda zachodu z powodu głowic marnej jakości. Ich udrażnianie doprowadza niejednego serwisanta do szału. Mam gdzieś takie pojemniki na tusze z LC900 właśnie :-) Cała drukarka też się powinna nawinąć, trza przekopać magazyn.
    Pitt822
    Level 9  
    No wczoraj sprawdziłem i głowica pracuje idealnie, nic nie jest zaschnięte :) Włożyłem wężyki do butelek z tuszem i drukowało heh :) Do szczęścia drukarce potrzebna tylko ta podstawka.