Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po dodaniu nowych pamięci komputer nie startuje

gshock 10 Sty 2017 18:56 435 10
  • #1 10 Sty 2017 18:56
    gshock
    Poziom 7  

Witam serdecznie, mam taki nietypowy problem. Dzisiaj dostałem nowiutkie pamięci DDR 4 G. SKILL Ripjaws 4 cl 15 red 4x4GB 3000MHz, wpinam je do mojej płyty i po odpaleniu pc dostaję taki komunikat na małym wyświetlaczu cyfrowym:
    04
    60
    66
    67
    55

Co jest grane, powiedzcie mi. Dodam, że mój sprzęt ma 2 lata, wcześniej wszystko chodziło, teraz nie chce się uruchomić Mój sprzęt to:
    Płyta główna MSI X99S Gaming 9 AC
    Procesor 5820 K
    Karta graficzna GTX 980 ti
    Dwa dyski SSD Intel 128GB i 256GB i 1tera HDD WD Caviar czy jakoś tak. Naprawdę nie wiem, o co chodzi, pomocy, komp nawet nie wyświetla biosa, nic się nie dzieje, tylko na zmianę migają te liczby.

0 10
  • #2 10 Sty 2017 19:15
    Kasek21
    Poziom 43  

Wykonałeś Clear CMOS?

W jaki sposób obsadzone moduły?

Wpinając tylko 2x4GB jest takli sam objaw?

0
  • #3 10 Sty 2017 19:18
    Artur k.
    Admin grupy audio

Zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji:

04,09 Power on South Bridge Initialization
    11~14,32~36,56~5A Early CPU Initialization
    1D~2F,31,3F~4E,50~55 Early Memory Initialization

Zatrzymuje się na kodzie 55, co oznacza jak wyżej - Early Memory Initialization
    Inaczej mówiąc - coś jest nie tak z obsługą pamięci przez płytę/procesor.

0
  • #4 10 Sty 2017 19:31
    perlit
    Poziom 39  

Czy na pewno zainstalowałeś pamięci w ten sposób?

0
  • #5 10 Sty 2017 20:32
    gshock
    Poziom 7  

Na wstępiedziękuję za zaangażowanie.

Po prostu ręce opadają zrobiłem tak jak kolego zaproponowałeś zgodnie z diagramem na quada nie poskutkowało jedyne co zadziałało to wpięcie pamięci w dimm 1,2,3 komp odpala z 12 gb pamięci jak wpinam 4 kostkę obojętnie gdzie to znowu rotują cyfry wyżej wymienione dodam jeszcze ze jak zamieniam tę kostkę 4 z jakąkolwiek z tych 3 w dimch 1,2,3 to znowu następuje rotacja tak jak byłą uszkodzona ale to nie możliwecyfr Boże dopomóż przecież wyjmowałem je z funkiel nówki z pudełka dziś, co w takim razie może być przyczyną ustawienia w biosie..resetowałem cmosa dalej to samo uszkodzona płyta ?jakies stery może reinstalacja windowsa nie wie jestem laikiem kupiłem, chciałem żeby działało jak wcześniej ..:(

Dodano po 1 [minuty]:

Kasek21 napisał:
    Wykonałeś Clear CMOS?

W jaki sposób obsadzone moduły?

Wpinając tylko 2x4GB jest takli sam objaw?

2 x 4gb to samo rotacja..

0
  • #6 10 Sty 2017 20:37
    Kasek21
    Poziom 43  

gshock napisał:
    dodam jeszcze ze jak zamieniam tę kostkę 4 z jakąkolwiek z tych 3 w dimch 1,2,3 to znowu następuje rotacja tak jak byłą uszkodzona ale to nie możliwe

Czemu niemożliwe?

0
  • #7 10 Sty 2017 20:42
    gshock
    Poziom 7  

Kasek21 napisał:
    gshock napisał:
    dodam jeszcze ze jak zamieniam tę kostkę 4 z jakąkolwiek z tych 3 w dimch 1,2,3 to znowu następuje rotacja tak jak byłą uszkodzona ale to nie możliwe

Czemu niemożliwe?

Bo dostałem z serwisu informacje ze serwis zewnętrzny x-kom Po dodaniu nowych pamięci komputer nie startuje

Dodano po 34 [sekundy]:

Oszukali mnie?

0
  • #8 10 Sty 2017 20:48
    Kasek21
    Poziom 43  

Wcześniej były zamontowane jakie moduły?

Co się stało ze starymi modułami? Uszkodzone?
    W jaki sposób testowane?
    Jakie były objawy uszkodzenia?

0
  • #9 10 Sty 2017 21:12
    gshock
    Poziom 7  

tak to wyglądało wcześniej komputer sobie chodził bez zarzutu a gdy padł tzn nie uruchomił się w któryś dzień nagrałem filmik i nie zagłębiając się w szczegóły jak teraz oddałem do serwisu bo kończyła mi sie gwarancja dokładnie w październiku 2k16 trzymali mi kompa 1 miesiąc czasu po czym powiedzieli ze procesor uszkodzony i ze wymienili na nowy i dodatkowo stwierdzili uszkodzenie pamieć ale te pamieć nie były kupowane w sklepie gdzie reszta sprzętu i musiałem zwrócić sie do x-kom oni pamięci wymienili na nowe tak twierdzą.
    W tym głównym serwisie tak teraz domyślam się też mnie ofajdali bo ściemniali ze procesor a nic nie dostałem takiego jeżeli chodzi o potwierdzenie a teraz widzę ze ewidentnie ze coś tu śmierdzi bo powoli zagłębiam się w szczegóły i wcześniejsze błędy też pokazywały błąd pamięci na płycie "chodzi mi o te rotujące cyfry"naprawdę nie wiem kto mnie tu ciula i co mam zrobić przetestować te pamięci u kogoś innego? w innym serwisie nie wiem ? może płyta jest uszkodzona jak sprawdzić co zrobić? doradzicie?

Dodano po 2 [minuty]:

dodam ze wczesniej w panice nawet nie zmieniałem miejscami pamięci jak teraz bo moze odkrylbym ze jak wepne je do d1 d2 i d3 to bedzie działało 12 gb i nie dał bym se wkręcić bani o procku naprawde nie kumam.Dodam ze przez to wymieniłem case z lepszym chłodzeniem i nowe chłodzenie na procesor i ba nawet zasilacz..jezu jaki ja jestem głupi.

Dodano po 1 [minuty]:

Gdzie leży wina po stronie płyty głównej , czy tych pamięci które dostałem dzisiaj nowe?

Dodano po 5 [minuty]:

Kasek21 napisał:
    Wcześniej były zamontowane jakie moduły?

Co się stało ze starymi modułami? Uszkodzone?
    W jaki sposób testowane?
    Jakie były objawy uszkodzenia?

Stare moduły chodzi Ci o pamięci? Nie wiem co znimi robią , dostałem info że wymienili na nowe.
    W jaki sposób były testowane.. zaznaczam że pytasz konsumenta..nie mam bladego pojęcia.

Objawy takie jak na filmiku.1
    Mam znowu się zwrócić do x-kom?ze coś jest nie tak z tymi pamiątkami?

Dodano po 49 [sekundy]:

Czy może do serwisu który składał mi kompa czemu mnie wyjeb$545$3?

0
  • #10 10 Sty 2017 21:17
    Kasek21
    Poziom 43  

Wygląda na problem z płytą lub procesorem.

Wszystkie piny w gnieździe CPU są OK?

0
  • #11 10 Sty 2017 21:27
    gshock
    Poziom 7  

Kasek21 napisał:
    Wygląda na problem z płytą lub procesorem.

Wszystkie piny w gnieździe CPU są OK?

Rozumiem że mam zdjąć pokrywę chłodzeniai looknąć czy nie są pozaginane? czy co?Dodam że chłodzenie wcześniej miałem corsair h 75 i później zmieniłem na h100iv2 i zasilacz treaz do corsair CX750M

Powoli zaczynam przypuszczać ze chcieli sobie przedłużyć czas do zakończenia gwarancji..i teraz nie można z tym nic zrobić

Dodano po 53 [sekundy]:

A i pytanko czy jak zrobię upgrade biosu bądź downgrade to może się coś zmienić?Czy raczej nie w tym kierunku iść?

Dodano po 1 [minuty]:

A i jak dobrze pamiętam powiedzieli mi też że płyta przeszła testy i wszystko z nią ok..buhahaa jaki ja jestem naiwny:P

0