Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo tab 2 - zwarcie po podpięciu ładowarki.

leonarl 10 Sty 2017 19:00 1527 4
  • #1 10 Sty 2017 19:00
    leonarl
    Poziom 12  

Witam

Mam problem z tabletem lenovo tab 2 10.1"

A mianowicie ładowarka jakimś cudem spowodowała zwarcie podczas ładowania,przez co tablet się wyłączył i nie dało się go uruchomić.

Musiałem zdjąć tylną pokrywę i odłączyłem złącze baterii od płyty głównej i ponownym podłączeniu złącza tablet wstał bez problemu.

Myślałem że wszystko jest ok tablet działa tak jak wcześniej niestety po podłączeniu obojętnie jakiej ładowarki i różnych kabli tablet się wyłącza i nie można go uruchomić.
    Pomaga znów odłączenie baterii.

Mam pytanie co mogło się uszkodzić przez to zwarcie ?Układ ładowania ? tylko gdzie on jest,wszystko zamknięte pod metalowymi blaszkami.
    Dodam że tablet się wyłączył w trakcie ładowania,wiec przypuszczam że jakieś zwarcie nastąpiło.

Tablet jest na gwarancji dlatego nie wiem czy warto zaglądać czy od razu oddać na gwarancję

Uznają coś takiego ?
    Sprawdzałem dotykiem czy coś w środku się grzeje przy podłączonej ładowarce ale nic nie zauważyłem.

Lenovo tab 2 - zwarcie po podpięciu ładowarki. Lenovo tab 2 - zwarcie po podpięciu ładowarki. Lenovo tab 2 - zwarcie po podpięciu ładowarki. Lenovo tab 2 - zwarcie po podpięciu ładowarki. Lenovo tab 2 - zwarcie po podpięciu ładowarki.

0 4
  • #2 10 Sty 2017 19:11
    osiniak75
    Poziom 30  

Jak tablet na gwarancji to po co dłubać samemu tym bardziej jak się nie ma pojęcia o naprawie. Będzie ciekawie jak serwis odmówi naprawy w ramach gwarancji, po stwierdzeniu ingerencji w sprzęt.

0
  • #3 10 Sty 2017 20:08
    leonarl
    Poziom 12  

Nie ingerowałem w sprzęt gdyż tylna klapka jest tylko na klik wkładana,nic poza tym nie robiłem.

Tylko odłączyłem baterię,o czym przecież wspominać nie muszę :)

Przed oddanie do serwisu podepnę ładowarkę do tabletu i się wyłączy i w takim stanie oddam.

Nie mam pojęcia jak doszło do zwarcia układu,czyżby ładowarka jakieś przepięcie mogła dać ?

0
  • #4 25 Lut 2017 17:16
    pielakma
    Poziom 10  

Oddałeś sprzęt na gwarancje czy coś odpowiedzieli??

0
  • #5 26 Lut 2017 08:40
    leonarl
    Poziom 12  

Tak oddałem sprzęt na gwarancję,wymienili całą płytę główną,tak że tablet znów nowy :)

0