Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy Predom Termet - Jak wyłączyć piec zanim przyjdzie serwis

thortilla 10 Sty 2017 22:10 1038 8
  • #1 10 Sty 2017 22:10
    thortilla
    Poziom 3  

Witam. Wczoraj zgasł mi płomień w piecu gazowym w łazience i już nie chciał sie odpalić, wiec go wyłączyłam i otworzyłam okno (trn od grzania wody). Od kilku dni palił się bardzo słaby płomień i gasł jak odkrecalo się wodę w kuchni, ale teraz padł również ten od ogrzewania i nie mogę go już włączyć. Serwisant przyjedzie dopiero jutro, a ja się boję, że się zaczadze tu przez noc. Przekręciłam już jedno pokrętło i wyłączyłam całkowicie ogrzewanie, ale jest jeszcze jedna gałka, która nie wiem czy mam ruszać czy nie, to pokrętło z lewej strony, pali się też tam jakaś lampka.

0 8
  • #3 10 Sty 2017 22:34
    thortilla
    Poziom 3  

Magister_123 napisał:
    Jak się boisz to zakręć zawór gazu przy kotle i wyciągnij wtyczkę zasilającą.

Czyli tą czerwoną wajche przekręcić? Rozmawiasz z babą, trzeba bardzo dokładnie

0
  • #4 10 Sty 2017 22:39
    Magister_123
    Poziom 33  

Nie wiem jakiego koloru masz wajchę od gazu ale jeśli jest czerwona to ją tylko przekręć.

0
  • #5 10 Sty 2017 22:43
    brofran
    Poziom 37  

thortilla napisał:
    ja się boję, że się zaczadze tu przez noc.

Zakręć wajchę przy liczniku gazowym i śpij spokojnie ( przesuń o 90 stopni ) . :D

0
  • #6 10 Sty 2017 22:45
    thortilla
    Poziom 3  

Magister_123 napisał:
    Nie wiem jakiego koloru masz wajchę od gazu ale jeśli jest czerwona to ją tylko przekręć.

Pytam dlatego, że do piec idą trzy rury i i nie wiem która powinnam odłączyć

0
  • Pomocny post
    #7 10 Sty 2017 22:46
    Magister_123
    Poziom 33  

Masz prawidłowo zakręcony gaz (czarna wajcha). Możesz spokojnie iść spać :D

0
  • #8 10 Sty 2017 22:52
    thortilla
    Poziom 3  

Magister_123 napisał:
    Masz prawidłowo zakręcony gaz (czarna wajcha). Możesz spokojnie iść spać :D

Dziękuję bardzo za pomoc, uspokoiłam się :)
    Mam na wszelki wypadek odłączyć piec z kontaktu? Bo wciąż tam się pali jakaś lampka przy pokretle z lewej strony.

0