Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J132W - Krzywo drukuje, kalibracja enkodera

DukeMZ 10 Sty 2017 23:06 342 2
  • #1 10 Sty 2017 23:06
    DukeMZ
    Poziom 11  

Witajcie. Mam problem z drukarką znajomej, mianowicie problemy zaczęły się pojawiać w momencie kiedy obsługa wyszarpała zaciętą kartkę z drukarki. Test dysz wygląda dobrze, ale niestety co 17.2mm wydruk jest przesunięty. Moje podejrzenie: Karetka źle interpretuje swoją pozycję. Analizując zakrzywienie wydrukowanej pionowej kreski, można podzielić długość kartki A4 na 17 części (każda część to jest jeden skok papieru w drukarce podczas drukowania). Mnożąc 17.2 x 17 skoków uzyskujemy długość kartki A4 (bez 5mm dokładność pomiaru + margines no to nie jest apteka). Po wydrukowaniu jednej strony drukarka zgłasza błąd 32 (żadnych resztek papieru nie znalazłem w drukarce). Pomaga otwarcie i zamknięcie pokrywy. Czyli wracając do naszego problemu. Co drugie popchnięcie papieru powoduje przesunięcie całego rzędu w prawo o około 1.1mm. Moje pytanie brzmi: Czy to wina tego, że podczas wyciągania papieru doszło do przeskoku na przekładni od wałków podających papier?

Z tego co mi się kojarzy to właśnie tam jest enkoder absolutny i przeskoczenie przekładni mogło by dać taki efekt, ale z drugiej strony karetka posiada raczej enkoder inkrementalny a ten powinien być bazowany przed każdym użyciem drukarki. Skąd może brać się taki problem? Pozdrawiam ;)

Brother DCP-J132W - Krzywo drukuje, kalibracja enkodera

• Pomocny post
    #2 11 Sty 2017 08:38
    zenon11
    Poziom 15  

Witam.Sprawdz czy enkoder karetki jest czysty

• #3 11 Sty 2017 12:02
    DukeMZ
    Poziom 11  

Kurczę że ja na to wczoraj nie wpadłem... Odrobina smaru silikonowego z ramy była na pasku i to było problemem. Zabrudzenie powstało na skutek szamotania się z kartką. Wielkie dzięki za pomoc! Temat uważam za zamknięty

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME