Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp LC-24LE240E - Mrugająca dioda, wymiana oprogramowania mb62

helena_d1 11 Jan 2017 10:28 2781 2
 • #1
  helena_d1
  Level 2  
  Dzień dobry,
  miałam problem z telewizorem Sharp LC-24LE240E, polegający na tym że pewnego dnia, po włączeniu pojawiło się tylko ciemne tło i mrugała dioda na przemian (zielono/czerwono). Po przejrzeniu podobnych opisanych na różnych forach objawów, postanowiłam wgrać na nowo oprogramowanie, zgodnie z opisem w instrukcji serwisowej. Oto kroki jakie wykonałam:
  SOFTWARE UPDATE LC-24LE240
  " In MB62 project there is only one software.
  From following steps software update procedure can be seen:
  1. MB62 en. bin, mboot.bin and usb_auto_update_mb62.txt documents should copy directly inside of fl ash memory ( not in a folder).
  2. Put flash memory to the TV when TV is powered off.
  3. Power on the TV by main switch and press OK in remote control continuously during 3 -4 sec- onds. Then led will start blinking (red / green) quickly.
  4. If First Time installation screen comes, it means software update procedure is successful. "  Pliki o których mowa w instrukcji pobrałam z jedynego Ÿźródła jakie mi się udało znaleźć, czyli stąd:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3030120.html

  Aktualizacja przebiegła pomyœlnie, telewizor teraz się uruchamia normalnie, można wejść w menu, ale jest jeden zasadniczy problem - nie znajduje żadnych kanałów. Antena jest podłączona prawidłowo. Wydaje mi się zatem, że mimo opisu w książce serwisowej: "In MB62 project there is only one software. ", tak na prawdę może jest więcej wersji tego oprogramowania, zwłaszcza, że zauważyłam, iż w menu przed wyszukiwaniem kanałów nie mam teraz możliwoœści wyboru kabel/antena, a wcześniej, jak telewizor jeszcze działał normalnie i przed aktualizacją oprogramowania była taka możliwość.
  Czy ktośœ posiada może lub wie skąd pobrać oprogramowanie do tego konkretnego modelu tv ? Na stronie sharp niestety są tylko instrukcje i broszury,
 • #3
  helena_d1
  Level 2  
  Rzeczywiście, jeszcze 2 dni temu szukałam i byłam pewna, że tego nie ma. Aktualizacja pomogła.