Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unifon proel pc 255 nie zawsze działa

888lewy888 11 Sty 2017 09:18 588 7
  • #1 11 Sty 2017 09:18
    888lewy888
    Poziom 5  

Podepnę się pod temat, by nie zakładać nowego. Zmieniłem mieszkanie i od początku był problem z tym unifonem - dzwonił, ale nie reagował na przycisk otwarcia. Potem miałem remont, unifon przekładany w inne miejsce i po podłączeniu nawet nie dzwonił już a czasami mam wrażenie, że cicho dzwonił jak ktoś dzwonił do innych mieszkań (chociaż to to chyba mi się wydaje, mieszkam nad domofonem i raczej to dźwięk się tak niósł dziwnie).

Rozebrałem go i niby wszystko ok podłączone, zakodowany nr mieszkania chyba prawidłowo. Też mam właśnie 4 żyły kabla, ale dwa domofony - od furtki i od drzwi, Do + wchodzą dwie żyły, do - też dwie. Próbowałem je podłączyć chyba we wszystkich możliwych konfiguracjach. Kilka razy udało się otworzyć drzwi unifonem, ale brak w tym jakiejkolwiek reguły. Dzwonić nie dzwoni. Raz miałem taką sytuację, że zaraz po wybraniu nr mojego mieszkania przerywało połączenie i drzwi się otwierały. Ale też żadnej regularności. Czy to oznacza, że unifon jest coś po prostu popsuty i do wymiany, czy może inna przyczyna i kupienie nowego nic nie da?

Moderowany przez suworow:

Wydzieliłem, ponieważ kolegi" problem" jest zupełnie inny niż autora tamtego tematu

• Pomocny post
    #2 11 Sty 2017 11:08
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

Przede wszystkim to ma kolega pewnie zanieczyszczony ( aby nie napisać Inaczej) isostat i switch. Albo je czyścimy ( kontakt s a potem kontakt U) albo kupujemy nowy unifon. Kable proszę na tym etapie przywrócić do stanu w jakim były zostawić w spokoju.
    pozdrawiam

• #3 11 Sty 2017 17:55
    888lewy888
    Poziom 5  

Wymieniłem unifon na nowy, kable podłączyłem tak jak były podłączone w chwili, gdy wprowadziłem się do mieszkania. Teraz efekt jest taki, że chyba słyszę jak wszyscy dzwonią do dowolnego mieszkania, ale nikomu nie mogę otworzyć. Moje mieszkanie nr 9, przed chwilą ktoś dzwonił pod 10 i mogłem odebrać i z nim rozmawiać, ale otworzyć nie szło. Potem ktoś dzwonił chyba też pod 10 lub 11 i jak podniosłem słuchawkę, to słyszałem rozmowę i dźwięk otwierania, ale otworzyć też nie mogłem. Spodziewałbym się więc, że może przesunięte jest coś kodowanie i powinienem dla mieszkania 9 zakodować 8-kę, ale przesunięcie w tą stronę trochę dziwne. I dziwne też to, że nie mogę otworzyć. Są dwa domofony - do furki i do drzwi od klatki. Podłączone jak na zdjęciu: dwa sparowanie białe do minusa, dwa sparowane niebieskie do plusa.

• Pomocny post
    #4 11 Sty 2017 18:10
    suworow

A ja specjalnie dla kolegi napisalem ogloszenie (na gorze strony poswieconej domofonom) Jest tam tez opis co trzeba zrobic podlaczajac cyfrowy unifon.

• #5 11 Sty 2017 20:06
    888lewy888
    Poziom 5  

Temat przeczytałem i wydaje mi się, że zrobiłem wszystko co trzeba, zgodnie z tym punktem:

"3.1 W przypadku systemu cyfrowego w zasadzie sprowadza się do podłączenia dwóch żył w odpowiedniej polaryzacji pod zaciski + i - i ustawienia zworkami odpowiedniego adresu mieszkania. Suma założonych zworek daje nam odpowiedni numer. I tak gdy nasz numer mieszkania to np 9, to zakładamy zworkę 1 i 8, dla numeru 25 zakładamy zworki 16, 8 i 1. "

Z tym że miałem 4-ry żyły, które ze sobą sparowałem tworząc dwie pary

• Pomocny post
    #6 12 Sty 2017 00:59
    suworow

888lewy888 napisał:
    Temat przeczytałem i wydaje mi się, że zrobiłem wszystko co trzeba,

Ok, przeczytałem kolegi wypowiedź:
    888lewy888 napisał:
    Wymieniłem unifon na nowy, kable podłączyłem tak jak były podłączone w chwili, gdy wprowadziłem się do mieszkania

, a nie spojrzałem na zdjęcie, z którego jasno wynika, że numer mieszkania też jest ustawiony.
    Na zdjęciu jeden z kabelków jest nie podłączony, tak było i czasami działało?
    Porozmawiać i otworzyć będzie mógł kolega w sytuacji, gdy ktoś do kolegi się dodzwoni.
    Jeżeli unifon zgłasza się w momencie gdy wybierany jest inny numer to:
    1. zbyt głęboko wsadzone są kabelki w zaciski
    2. luźne zworki adresujące.
    pozdrawiam

• #7 13 Sty 2017 10:01
    888lewy888
    Poziom 5  

Wszystkie kable są podłączone, na zdjęciu tak izolacja się ułożyła, że wygląda jakby ten jeden biały był luzem, ale jest on sparowany z drugim białym i podłączony.
    Odkąd jestem w tym mieszkaniu to chyba nigdy nie działało. Teraz jak ktoś wybiera mój nr mieszkania to słyszę (chodź cicho, głośniej się robi jak podniosę słuchawkę) ale nie mogę otworzyć. Plus w gratisie jak jest wybierany inny nr to też do mnie dzwoni (nie wiem czy jak dowolny inny, ale jak np 10 czy 11 to na 95% tak).
    Moje mieszkanie nr 9, więc jakby zworki adresujące były luźne, to raczej by zgłaszał się unifon przy niższych numerach, tak mi się wydaje, a nie przy wyższych od mojego. Zresztą sprawdziłem i wydaje się być z nimi wszystko ok.
    Kable miałem dość głęboko wsadzone, poprawiłem ale bez efektu.
    Obecnie brak mi już pomysłu co mogę zmienić. Manewrować kombinacjami kabli i różnie je podłączać?

• #8 13 Sty 2017 20:11
    Ircys
    Specjalista Domofony

1. Sprawdź, czy napięcie na linii ma 7-8V.
    2. Sprawdź, czy biegunowość jest poprawna.
    3 Sprawdź czy u innych lokatorów domofon działa poprawnie tzn. dzwonimy do mieszkania nr 5 i zgłasza się tylko nr 5, jest rozmowa i otwieranie drzwi.

Jeżeli odpowiedź na te 3 punkty jest OK, to reklamuj unifon.

Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo