Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

KIA Cee'd 2 SW crdi - Błędy wskazań czujnika temperatury zewnętrznej

0b0gdan 11 Jan 2017 11:39 4437 2
    0b0gdan
    Level 2  
    Witam
    Auto jak w opisie Ceed II SW 1,6crdi, wsiadam dzisiaj rano,na zewnątrz -22 a wskazanie z auta +48 :crazyeyes: co jest??hmm próbowałem odpiąc aku i odczekac chwile, może sie zresetuje,ale to nic nie pomogło
    moje pytanie, czy można to jakoś zresetować?czy to usterka czujnika,czy trzeba to wymienić na serwisie,
    auto przypuszczam,że nie posiada gwarancji z racji tego że było przywiezione z zagranicy,konkretnie z Wloch,przez handlarza,posiada komplet kluczy,książkę serwisową,przejechane około38Kkm,było puknięte z tego co zdążyłem oblukać,wpisu naprawy w serwisie nie ma,kupione w kraju
    pozdrawiam w Nowym Roku :bye:
  • Helpful post
    Mechatronik07
    Level 9  
    Wyczyść styki, jeśli to nie pomoże,należy wymienić czujnik
    0b0gdan
    Level 2  
    Witam
    Błędy wskazań czujnika pojawiły się na wiosnę, ponieważ pogoda nie pozwalała na zaglądanie pod spód auta, to jak obeschło i zrobiło się cieplej, udało się wreszcie usunąć usterkę, a była nią zamoknięta wtyka w okolicach lewego halogenu, po kabelku od czujnika , który znajduje się na dole po środku przedniego zderzaka , dotarłem do tej nie szczesnej wtyki, ciężko było ją rozpiąć, ponieważ woda która dostała sie do środka utleniła piny , udało się rozsunąć i wyschło wszystko, po czym złożyłem alle bez tej uszczelki silikonowej, samą wtykę przymocowałem odpowiednio sztrapsem, tak by ewentualna wilgoć wypłynęła na zewnątrz, to by było na tyle :)