Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F555LJ - Bootmgr i czarny ekran przy instalacji Windows

11 Sty 2017 12:57 780 4
  • Poziom 5  
    Witam, niestety pojawił się problem w moim laptopie Asus, mianowicie podczas użytkowania zaciął mi się komputer po czym sam się zresetowal, ponowne uruchomienie systemu operacyjnego skończyło się na próbie naprawy błędu przez windowsa, niestety nie powiodło się recovery systemu oraz próba wejścia do systemu awaryjnego także spelzla na niczym, podczas próby zainstalowania systemu z bootowalnego pendrive (za pomocą programu rufus) wywalalo na etapie kończenia instalacji z błędem o uszkodzony nośnik (jest nowy), próba zainstalowania z płyty także , podczas następnego włączenia instalacji zrobiłem clean w diskparcie utworzyłem partycje i próbowałem zainstalować jeszcze raz nadal bez skutku,, teraz gdy włączam komputer i bootuje z pendrive czy płyty pojawia się tylko czarny ekran (pendrive bez kursora płyta z kursorem) czekanie 20-30 minut nic nie dało. Dodam tylko że próbowałem jeszcze ustawić bios na domyślne i teraz pokazuje mi dysk, DVD oraz pendrive'a 2 razy (uefi i bez uefi) wcześniej pokazywało też dysk i dvd z uefi) gdy próbuję zainstalować z pendrive z uefi pojawia się komunikat że brak bootmgr. Laptop to asus F555lj. Czy ktoś miał już taki problem ? Lub czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
  • Poziom 43  
    blue1234pl napisał:
    Lub czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu ?

Pierwsze ca trzeba, to zdiagnozować dysk.
    SMART dysku z MHDD prosimy.
  • Poziom 5  
    Niestety Booting...

Brak bootmgr Naciśnij ctrl+alt+del, aby zresetować, co teraz ?
  • Moderator - Komputery Serwis
    MHDD masz uruchomić z bootowalnego nośnika.
    Dobrze wykonałeś nośnik?

Zamieść zdjęcia z BIOS'a z zakładki "Boot".