Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 1.8 Pb 1995 Automat brak ogrzewania

11 Sty 2017 14:27 417 6
  • Poziom 21  
    Witam, samochód niby prosty, ale problem jest zagadkowy. Samochód przyjechał z usterką polegającą na braku ogrzewania.
    Co zostało wykonane:
    1. Wymieniona nagrzewnica i zrobione klapy w mikserze (nagrzewnica w połowie ciepła po zalaniu gorącą wodą, klapy częściowo z uszkodzoną gąbką )
    2. Wymieniony termostat (ponieważ podczas jazdy spadała temperatura do 70 st. C)
    3. Wymieniona pompa wody - bez zmian.
    4. Sprawdzona drożność przewodów magistrali wodnej.
    5. Wymieniona chłodnica od automatu.

Niestety dalej brak ogrzewania - cały układ nagrzewa się normalnie. Po nagrzaniu włącza się wentylator.
    W oleju nie ma wody, ani odwrotnie, również nie ma sprężania do układu chłodzenia.
    Nagrzewnice 3 nowe różnych firm.
  • Poziom 20  
    Czy jest prawidłowo wpięta nagrzewnica, może wcześniej ktoś namieszał? Może brak obiegu cieczy?Czy jest LPG?
  • Poziom 21  
    Jest LPG, ale to była pierwsza rzecz która, została odpięta. Przewody 100% dobrze podłączone, zgodnie ze schematem z Etki.
    Trzecia nagrzewnica przed montażem, zalana gorącą wodą- ciepła w całości.
  • Poziom 20  
    Ale co do cyrkulacji płynu przez nagrzewnicę nie masz pewności? Odepnij na próbę jeden wąż z nagrzewnicy, może być powrotny, i odpal na chwilkę auto.Powinno dość sporo polecieć.
  • Poziom 21  
    Z zasilającego leci dość sporo, natomiast z powrotnego węża wyglądało tak jakby, "te wody się zderzały", co jest dla mnie trochę niezrozumiałe, niestety ciężko było mi to sprawdzić dokładnie, ponieważ układ był nagrzany, spróbuję jeszcze na zimnym układzie.
  • Poziom 20  
    endriu233 napisał:
    natomiast z powrotnego węża wyglądało tak jakby, "te wody się zderzały"

Dlatego właśnie pytałem czy jest cyrkulacja/obieg płynu przez nagrzewnicę.
    Jeżeli jesteś pewny prawidłowości połączeń to może sprawdź drożność chłodniczki oleju silnikowego i tej od skrzyni, może któraś jest przytkana i stąd zakłócony obieg.
  • Poziom 21  
    Chłodnica od automatu nowa.