Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadchodzi dobra zmiana na rynku procesorów

speedy9 11 Sty 2017 15:02 3735 0
 • Nadchodzi dobra zmiana na rynku procesorów
  Niedawna premiera odblokowanych procesorów i5 i i7 Kaby Lake firmy Intel wzbudziła mieszane uczucia z uwagi na znikomą różnicę wydajności w porównaniu z procesorami Skylake. Okazuje się jednak, że Intel zdecydował się na pewne daleko idące zmiany w poszczególnych liniach produktowych. Niewątpliwie jest to ciekawe posunięcie, zwłaszcza z uwagi na nadchodzącą niedługo oficjalną prezentację linii procesorów Ryzen od AMD.

  Niewątpliwie najbardziej interesującą zmianą jest odblokowanie Hyper Threadingu w procesorach z linii Pentium, co czyni je funkcjonalnymi odpowiednikami procesorów Core i3 z wcześniejszych generacji. Dodatkowo światło dzienne ujrzał procesor Core i3-7350K, który ma odblokowany mnożnik, więc możliwe będzie jego podkręcanie.
  Najtańszy model z linii Pentium, G4560, ma więc szansę stać się gwiazdą niższego segmentu komputerów przy cenie sugerowanej 64$, co zapewne przełoży się na okolice 300zł w polskich sklepach, a więc około połowy ceny Core i3-6100 z generacji Skylake. Pozostaje więc pytanie czy linia Core i3 z zablokowanym mnożnikiem będzie miała jakikolwiek sens z uwagi na zapewne niewiele wyższą wydajność, a prawie dwa razy wyższą cenę.

  Lista wszystkich procesorów Kaby Lake jest dostępna na stronie Intela:
  http://ark.intel.com/products/codename/82879/Kaby-Lake#@Desktop
  Porównanie podstawowych modeli Core i3 i Pentium:
  http://ark.intel.com/compare/97143,97460,97455,97458

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME