Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 1 - centralka - Kupno i montaż centralnego zamka

TypowyMajsterkowicz 11 Sty 2017 15:04 855 8
  • #1 11 Sty 2017 15:04
    TypowyMajsterkowicz
    Poziom 3  

Witam
    Posiadam Renault Megane I przed liftem z 1998r 1.4e i planuję założyć centralny zamek. Od strony kierowcy nie można otworzyć zamka (urwany plastikowy element) i muszę otwierać auto od strony pasażera, co jest dość uciążliwe. Mechanik wycenił taki montaż na około 200zł wraz z elementami. Jako że potrzebuję samochodu praktycznie na co dzień, nie za bardzo uśmiecha mi się zostawić auto u mechanika na tydzień albo i dłużej (ma też inne samochody do naprawy). Po zakupie mógłbym przez weekend założyć to sam. Gdzie mógłbym nabyć taki zestaw do montażu? Czy te z Allegro zdadzą egzamin? Dobrze by było, gdyby sterownik mógł otwierać wszystkie drzwi (nie licząc wlewu paliwa i bagażnika) :)
    Pozdrawiam

0 8
  • #2 11 Sty 2017 17:28
    CMS
    Administator HydePark

Montowałem kiedyś centralny zamek w Matizie. Koszt zestawu, z tego co pamiętam wyniósł mnie ok 40PLN, zamawiałem razem z alarmem, żeby otwierać z pilota i całość zamknęła się w 100PLN.
    Następnie zabrałem się za instalację, po około 8 godzinach, z pomocą Taty, bo czasem potrzeba dodatkowej ręki, czy dwóch, Miałem przeciągnięte przewody (siłowniki zamontowałem wcześniej i zajęło mi to, około dwóch godzin). Instalacji alarmu (ok. jednej godziny, nie biorę pod uwagę, bo piszesz o samym zamku). Robiłem taką instalację pierwszy raz, a Matiz to dość proste auto i nie trzeba zbyt wiele rozbierać. Wydałem 100PLN i Kląłem przez jakieś 8 z tych 10 poświęconych godzin. Jak bym miał dołożyć druga stówkę i mieć to z głowy to bez namysłu bym to zrobił.

Pozdrawiam.
    CMS

0
  • #3 11 Sty 2017 17:46
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

TypowyMajsterkowicz napisał:
    Mechanik wycenił taki montaż na około 200zł wraz z elementami

Ale chyba mu powiedziałeś że nie masz siłowników w drzwiach????

Choć to trochę dziwne, bo nie spotkałem megany bez CZ.

Dodano po 1 [minuty]:

muszę otwierać auto od strony pasażera,

A przyciskiem pod przyciskiem ogrzewanej szyby?"

0
  • #4 11 Sty 2017 19:15
    Ireneo
    Poziom 40  

Były bez zamka,dawno temu nowego takiego w salonie robiłem,dla amatora trudno jest w tym aucie poprawnie je zamontować.200 to mało,chyba miał na myśli sam sterownik?

0
  • #5 11 Sty 2017 19:57
    TypowyMajsterkowicz
    Poziom 3  

Pod przyciskiem ogrzewania szyb jest jedynie zaślepka. Zestaw z allegro kosztuje około 40-50zł bez siłowników. Dokupić siłowniki to koszt około 10zł za sztukę. Lub, taki zestaw:

Moderowany przez Pawel wawa:

Linki wygasające usunąłem.

1
  • #6 11 Sty 2017 20:05
    Ireneo
    Poziom 40  

To rób za te dwieście ja za samą robotę bym wziął jakieś 250-300 zł.

0
  • #7 11 Sty 2017 20:55
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Dokupić siłowniki to koszt około 10zł za sztukę

Wiesz ja bym dokupił 5 oryginalnych zamków , babranie się z siłownikami to trochę trudno bo w przodzie nie ma nawet rygielków mechanicznych z rogu drzwi.

Poziom trudności jak we fordzie .

Nie wiem jak to założysz i do czego.

0
  • #8 11 Sty 2017 21:35
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Wiesz ja bym dokupił 5 oryginalnych zamków
    Najlepszy pomysł, do tego tylko sterownik z pilotami. Lub udać się do tego fachowca, który Tobie usługę proponował.

0
  • #9 14 Sty 2017 11:54
    TypowyMajsterkowicz
    Poziom 3  

Okazało się, że w następnym tygodniu nie będę potrzebował samochodu, bo mam wolne ;)
    W poniedziałek zaprowadzę samochód do mechanika i wszystko będzie założone w przeciągu kilku dni.

0