Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer PAL007B czy da się zmostkować? (TDA7560)

11 Sty 2017 18:42 807 3
  • Poziom 14  
    Witam.
    Dostałem radio samochodowe pioneer. Jest w nim układ PAL007B mosfet. Podobno odpowiednik to TDA7560. Ma on 4x27w RMS 4ohm. Da się go zmostkować na 2 kanały? (z 4 zrobić 2 o większej mocy). Z chęcią zbudowałbym na nim wzmacniacz do samochodu. Podsyłam najprawdopodobniej prawidłowy schemat. Niestety producent sam go nie podaje :cry:

Pioneer PAL007B czy da się zmostkować? (TDA7560) Pioneer PAL007B czy da się zmostkować? (TDA7560)
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Nie da się zmostkować wzmacniacza, który już jest wzmacniaczem mostkowym.
    TDA7560 to jest wzmacniacz mostkowy, 4-kanałowy, podobnie PAL007B (zakładam, że o taki Ci chodziło).
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    miecho18 napisał:
    Nie da się zmostkować wzmacniacza, który już jest wzmacniaczem mostkowym.
    No właśnie - Autorze Drogi - Zanim zaczniesz zadawać pytania poczytaj co to znaczy "Mostkowanie wzmacniacza" i jak jest realizowane.
    Masz (bo wkleiłeś) schemat połączeń tej kostki - na pierwszy rzut oka widać, że wzmacniacz jest już zmostkowany (jak pisał Kolega wyżej) - głośniki są podłączone dwoma przewodami do wyjść z kostki, nie mają wspólnego punktu - to najprostszy sposób naocznego stwierdzenia jaki rodzaj wzmacniacza (y) jest wmontowany wewnątrz.
  • Poziom 14  
    @398216 Usunięty Aż tak doświadczony nie jestem żeby na pierwszy rzut oka to zauważył...

Trudno w takim razie zostanie 4 kanałowa konstrukcja :D