Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kocioł PER_EKO z podajnikiem - eko groszek w komorze wentylatora

Rządkowski Ryszard 11 Jan 2017 18:44 3339 4
    Rządkowski Ryszard
    Level 11  
    Proszę o poradę. Po zdjęciu dmuchawy od kotła w komorze tego wentylatora jest węgiel o drobnej granulacji. Trudno mi zrozumieć skąd on się tam wziął?
    Rządkowski Ryszard
    Level 11  
    Stwierdzam że cały ślimak nie jest skorodowany. Również kolano nie posiada żadnych wypalonych dziur. Proszę o podpowiedzi.
    Kotly i sruby
    Level 10  
    Może masz tak zapchany kanał powietrzny palnika, że miał z niego cofnął się aż do dmuchawy - widziałem już takie przypadki po kilku latach używania kotła i nie czyszczenia kanałów powietrznych palnika.

Wyczyść dmuchawę i kanał powietrzny palnika.
    Rządkowski Ryszard
    Level 11  
    Zdjąłem dmuchawę z pieca po tygodniu użytkowania. Znowu w nim był drobny węgiel, który wypełnił całą komorę . Po zdjeciu dmuchawy od pieca zgodnie z zaleceniami rozpołowiłem ja ,po czym zdjąłem silnik. Po rozkręceniu tego silnika stwierdziłem mechaniczne uszkodzenie ośki ze śmigłem.Stwierdziłem że łożysko składa się z dwóch części (zewnętrzna piasta i wewnętrzna to uszkodzenie w niczym nie -przeszkadza. Stwierdziłem duże ilości pyłu na stojanie. Po skręceniu i złożeniu dmuchawy stwierdzam że dmuchawa minimalnie zmniejsza obroty na 3 biegu, ale to byłoby do przyjęcia. Natomiast na drugim biegu stoi i buczy. (dmuchawa WPA 06 z klapką).