Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot Proxima HB sterownik Faac Fix 1 i 2, Nice Smilo smx2r

11 Sty 2017 20:00 1704 8
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam do jednej bramy podłączone radio Faac fix1 i do drugiej Faac fix2 i chcę dodać pilot Proxima HB do zabudowy, ale radia nie programują się. Dodam, że normalne piloty dodaję bez problemów.
    Czy montował ktoś podobny zestaw?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    gibcio22 napisał:
    dodać pilot Proxima HB do zabudowy

Może dokupiłeś tego pilota z innym systemem kodowania niż FIX? Np faac RC?
  • Pomocny post
    Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Montowałem. Nadajniki działają prawidłowo. Napisz jak programujesz aby można stwierdzić gdzie tkwi błąd. Zakładam że dokupiłeś kompatybilne...
  • Poziom 9  
    Witam
    W specyfikacji jest info że pracuje na Fix i Rc.
    Zdejmuję zworkę, przyciskam przycisk learn i zakładam zworkę, zapala się zielona dioda , podaję napięcie na pilota 1 sygnał, dioda gaśnie, podaję napięcie na pilota 1 sygnał dioda zapala się na 1/4 sekundy ( w instrukcji do fix info że pilot nie zistał wgrany), zdejmuję zworkę i zakładam. Brak reakcji. Pilot Proxima HB sterownik Faac Fix 1 i 2, Nice Smilo smx2r
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    gibcio22 napisał:
    W specyfikacji jest info że pracuje na Fix i Rc.

Jest napisane, że "sa produkowane dla systemów": fix lub RC lub wiele innych marek. Te dwa rodzaje kodowania ( fix i RC) nie są zamienne i stąd Twoje kłopoty jeśli masz RC.
  • Poziom 9  
    Faktycznie pilot miał inne kodowanie, po wymianie wszystko działa.
    Ale mam kolejne pytanie :)
    Jak wyglada dodanie tego pilota do radia Nice Smilo?
    Instrukcja mówi, że trzeba przytrzymać dodawany przycisk na conajmniej 2 sekundy, a w tym pilocie tak nie można zrobić.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Po pierwsze rozumiem że "ten pilot" to HB Fix, więc nie wczytasz go do odbiornika Smilo...
    Po drugie (gdybyś miał pilota HB Smilo) to impuls ciągły może trwać nawet 30 sekund.
    Jeżeli to ma być np pierwszy kanał to podajesz 1x ciągłe zasilanie (lub trzymasz włączone np. światła długie) tak długo jak potrzebujesz. Jeżeli kanał drugi to wciskasz 1x krótko i drugi raz tak długo jak potrzebujesz, trzeci kanał 2x krótko i trzeci raz długo... itd. Wymaga to trochę cierpliwości przy wczytywaniu "zdalnym", dlatego
    najprościej jest to zrobić mając dostęp do odbiornika Smilo.
  • Poziom 9  
    To już wiem, że pilot musi być odpowiedni do danego kodowania/systemu.
    Znajomemu spodobało się działanie tego pilota i też chce sobie zamontować, dlatego czytałem instrukcję dodawania pilota do nice smilo i zastanawiało mnie jak zrobić impuls, który będzie trwał powyżej 2 sekund. Mam nadzieję, że jest tak jak piszesz :)
    Zamawiam pilota i zobaczymy czy się uda.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 9  
    Witam
    No i nie udało mi się dodać tego pilota do smilo.
    Robiłem sposobem pierwszym i drugim.
    Czy jest różnica czy sterownik jest smx1 lub smx2?

Pilot Proxima HB sterownik Faac Fix 1 i 2, Nice Smilo smx2r