Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SBS RSH5ZLBG Leje się woda

11 Sty 2017 20:01 1323 8
  • Poziom 6  
    Witam, mója lodówka po 3 latach zaczęła lać wodę pod dolną szufladę lodówki i wypływa na podłogę. Czy ktoś podpowie na jakiej zasadzie działa odpływ wody na tylnej ściance? Wygląda na to że jest zapchany, ale wlałem tam sporo gorącej wody, wcisnąłem ze 20 cm drutu wiec powinno się odepchać a nadal problem istnieje....czy to jest odpływ na zewnątrz? proszę o podpowiedź co to może być.
    Dzięki
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 6  
    Czyli wychodzi że mam zapchany odpływ?
    ale czemu nic nie dało przepchanie drutem 20 cm? Może być to dłuższe?
    Czy możn się tam dostać od tyłu lodówki?
    Na filmikach znalazłem patent żeby w odpływ dac drut miedziany - tak ok 5 cm i złapać go do grzałki - bo podobno odpływ lubi zamarzać...
  • Moderator AGD
    A nie jest czasem pęknięty zbiornik wody?
    Wyciągnij dolne szuflady, wezwij kogoś do trzymania np butelki pod dozownikiem wody.
    Włącz pobór wody i obserwuj czy wówczas nie cieknie.
  • Poziom 6  
    Nie używam w ogóle dozownika wody wiec raczej to nie to
  • Poziom 6  
    Chupacabra - czy jesteś pewnie że tak to działa? to jest lodówka Side by side i agregat jest na górze chyba że się myle to mnie popraw proszę....czy faktycznie w sidach jest odpływ na zewnątrz nad agregat by woda sobie odparowała?
  • Poziom 6  
    Witam temat rozwiązany, z tyłu zapchany był wylot wody, jest tam gumka z przewężką z małymi otworkami które jakiś brud po prostu zapchał. Jeżeli ktoś będzie miał podobne problemy proponuję od tego zacząć - 6 wkrętów i widać dwie rurki spływowe - podejrzewam że jedna jest od lodówki druga od zamrażalki. Dziękuje za podpowiedź forumowiczom.