Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon D3100 - nie działa wbudowanalampa błyskowa

dariusz510 11 Sty 2017 21:54 2757 8
  • #1 11 Sty 2017 21:54
    dariusz510
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Posiadam aparat fotograficzny marki Nikon D3100 , pomimo poprawnych ustawień nie działa wbudowana lampa błyskowa.Sprawdziłem zasilanie na palniku /jest/ ,podmieniłem palnik na inny lampa nie działa , sprawdziłem trafo lampy /sprawne/. Nie posiadam sprzętu do zmierzenia impulsu wyzwalającego błysk lampy. Proszę o podpowiedź co sprawdzić w tym aparacie lub podmienić aby lampa zaczęła działać .Posiadam drugi taki aparat na części z niesprawnym slotem karty pamięci.Proszę o pomoc.

0 8
  • #2 12 Sty 2017 00:08
    bodex1
    Poziom 11  

Sprawdź lub podmień trigger cool który znajduje się on tuż przy odbłyśniku lampy błyskowej.

0
  • #3 12 Sty 2017 09:18
    Tasslehoff87
    Poziom 11  

Wyeliminuj cały górny panel z lampą, podmień i zobacz czy to zmieniło - najmniej roboty
    Swoją droga należało by przemierzyć czy wszystkie przewody są całe czy mają przejście. Często się łamią przy lampach ruchomych.

0
  • #4 14 Sty 2017 10:46
    dariusz510
    Poziom 10  

Spróbuję podmienić cały górny panel z dawcy / drugiego aparatu/.Wcześniej podmieniłem układ odpowiedzialny za sterowanie lampą na płycie bo jeszcze wtedy nie miałem dawcy , ale to nic nie zmieniło.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem może razem coś wymyślimy i uda się tą częstą usterkę aparatu zidentyfikować i naprawić.Proszę o kolejne podpowiedzi.

0
  • #5 11 Lut 2017 10:55
    suchejro
    Poziom 13  

I jak zakończyło się podmienianie ?

0
  • #6 21 Lut 2017 15:34
    geryon
    Poziom 17  

najpierw kolego , powiedz czy lampa się w ogóle nie otwiera czy otwiera się i ale nie chce zrobić zdjęcia i nie błyska? Czy otwiera się i robi zdjęcie które wychodzi ciemne a lampa nie błyska?

0
  • #7 14 Mar 2017 21:28
    dariusz510
    Poziom 10  

Witam,
    Lampa się otwiera aparat robi niedoświetlone zdjęcia przy słabym świetle , lampa nie błyska. Poza tym z aparatem jest wszystko oki.
    Kolego geyron dzięki za zainteresowanie tematem, jak możesz to pomóż będę wdzięczny .Pozdrawiam.

0
  • #8 11 Kwi 2017 13:45
    suchejro
    Poziom 13  

U mnie pomogło wymienienie kondensatora i płytki lampy, ale to zawsze jednostkowa sprawa, różnie to bywa. Objawy były takie same, lampa się otwierała, nie błyskała.

0
  • #9 11 Kwi 2017 19:10
    Preskaler
    Poziom 37  

Mam pewne podejrzenie co do przyczyny niedziałania lampy wewnętrznej. U mnie było podobnie i zaciął się mikrowyłacznik w sankach lampy zewnętrznej, który wciska stopka zewnętrznej lampy jak ją wsuniemy w te sanki. Wyjęcie stopki nie spowodowało zwolnienia tego przycisku bo się zaciął. Przemycie alkoholem i kilkakrotne wciśnięcie mikrowyłacznika usunęło problem.

0