Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odpływ pralka Electrolux - Jak podłączyć odpływ pralki pod rurę fi 32 mm

klnfcb 12 Sty 2017 00:49 5646 7
  • #1 12 Sty 2017 00:49
    klnfcb
    Poziom 3  

Witam,
    nie wiem jak podłączyć odpływ pralki Electrolux, rura odpływowa w łazience wygląda tak jak na poniższym obrazku.
    Odpływ pralka Electrolux - Jak podłączyć odpływ pralki pod rurę fi 32 mmobrazek...jpg Download (80.77 kB)
    Jest to rura Φ32 bez tego poszerzenia, żeby włożyć rurę syfonu na wcisk (Obrazek 2)
    Odpływ pralka Electrolux - Jak podłączyć odpływ pralki pod rurę fi 32 mmobrazek...jpg Download (53.06 kB)
    Końcówka rury odpływowej pralki jest gumowa i ma średnicę zewnętrzną około 30 mm, więc wchodzi z luzem do odpływu. Prowizorycznie owinąłem końcówkę odpływu taśmą uszczelniającą do rur, włóżyłem do odpływu i obwiązałem plastrem :spoko: (obrazek 3 sprzed obwiązania taśmą)
    Odpływ pralka Electrolux - Jak podłączyć odpływ pralki pod rurę fi 32 mmobraze..jpg Download (74.56 kB)
    Po paru praniach trzyma, ale nie chcę, żeby rura wchodziłą prostopadle do ściany, żeby móc maksymalnie dosunąć pralkę (będzie stała bokiem do odpływu), więc szukam sposobu jak podłączyć ten syfon. Jakieś pomysły? :)

0 7
  • #3 12 Sty 2017 15:17
    klnfcb
    Poziom 3  

Nie można, ta rura jest wmurowana w ściane i jak widać na trzecim obrazku, końcówka węża pralki wchodzi do rury, ale tylko jej węższa część, później jest skok średnicy końcówki i ta szersza część już nie wejdzie. Mógłbym ewentualnie obciąć końcówkę, tylko jak usczelnić tak luźno wsadzony wąż w rurę? Edit: Właściwie nie chciałbym tego robić, bo gwarancji szkoda...

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2017 02:38
    zhudomel
    Specjalista AGD

Na pierwszym zdjęciu widać, że rura wystająca ze ściany jest ucięta. Trzeba ją wyciągnąć i w jej miejsce wstawić rurę z kołnierzem i do niej syfon.

klnfcb napisał:
    Nie można
    Na pewno można, to gładka rurka.
    klnfcb napisał:
    Mógłbym ewentualnie obciąć końcówkę
    Tego nie rób.
    klnfcb napisał:
    jak usczelnić tak luźno wsadzony wąż w rurę?
    Na pewno dużo trudniej niż gumową końcówkę, a poza tym to nic nie zmieni w kwestii:
    klnfcb napisał:
    nie chcę, żeby rura wchodziłą prostopadle do ściany, żeby móc maksymalnie dosunąć pralkę
    .

0
  • #5 13 Sty 2017 14:53
    klnfcb
    Poziom 3  

zhudomel napisał:
    Na pewno można, to gładka rurka.

Dziękuje za odpowiedź, faktycznie rurka wyszła. Teraz chciałem wsadzić syfon bezpośrednio "w ściane" i zaoszczedzić miejsca, ale okazało się, że średnica syfonu to 30 mm, a średnica tej rurki, którą wyjąłem to 32 mm. W związku z tym syfon wchodzi z dużym luzem. Mogę go np. owinąć taśmą uszczelniającą, albo uszczelnić go w inny sposób? Czy kupić rurę fi 32 z kołnierzem (kołnierz nie będzie czasem przystosowany do rur też 32 mm, co nie rozwiązałoby problemu?)? A może są syfony pod 32 mm (w sklepie twierdzili, że innych nie ma)

0
  • #7 16 Sty 2017 15:16
    klnfcb
    Poziom 3  

zhudomel napisał:
    klnfcb napisał:
    A może są syfony pod 32 mm
    Oczywiście, że są; typowy syfon pralkowy natynkowy ma średnicę 32mm. https://www.google.pl/search?q=syfon+pralkowy...2&ved=0ahUKEwjf6Mv6lsTRAhVsApoKHenxBOoQsAQIJg

Okazało się, że był to właśnie standardowy syfon 32 mm i na nowe kolanko w sklepie wchodził dobrze, jednak ten kawałek rurki był szerszy i prawdopodobnie "rozepchał" uszczelkę w kolanku w ścianie i dlatego syfon wchodził z takim luzem. Owinąłem syfon taśmą uszczelniającą do rur i tak wetknąłem w kolanko. Rozwiązanie chyba mało profesjonalne, no ale chyba nic innego mi nie pozostało? Dzięki za pomoc!

0
  • #8 17 Sty 2017 20:36
    wiesiekmisiek
    Poziom 20  

Być może tam nie ma uszczelki, trzeba ją założyć i wtedy syfon Ci wejdzie tak jak powinien. Ten kawałęk rurki to pewnie włożył kafelkarz by spokojnie zafugować płytki. Z doświadczenia wiem, że kafelkarze wyciągają uszczelki by ułatwić sobie sprawę. Poświeć latareczką na bank tam nie ma uszczelki. Jak ją kupisz i założysz ( na spokojnie długa penseta ) to syfon przed wciśnięciem posmaruj przynajmniej płynem do naczyń bo pewnie nie będziesz kupował specjalnie butelki subst. poślizgowej dla jednej uszczelki.Będziesz miał zabezpieczenie i przed zapachem i wypadnięciem syfonu.

0