Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B6 1.9 TDI BLS - Błąd hamulca postojowego 02845

12 Sty 2017 09:21 3171 6
  • Poziom 21  
    Witam

Taki błąd:
    02845 - Wskazanie w zestawie wskaźników (!)
    007-zwarcie z masą-sporadyczny
    02845 - Function Display in Instrument Cluster (!): Short to Ground

Błąd pojawia się gdy zaciągnę ręczny wyłączę auto zapalę ponownie. Świeci kontrolka P na pomarańczowo. Hamulec działa prawidłowo. Po ponownym uruchomieniu auta kontrolka znika. W zestawie wskaźników czysto.

Wiki odpowiada na to tak:
    "When found in the [53] - Parking Brake control module on the VW Passat or VW Passat CC RoW (Rest of World) vehicles would refer to TPI 2021874 (or 2021008) "

O co chodzi spotkał się ktoś z tym??
  • Spec od samochodów
    To jest ten elektryczny hamulec ? jeżeli tak to któryś z silniczków jest uszkodzony.
  • Poziom 21  
    Stanisław Chwalisz a po czym to wnioskujesz?? Ze sterowanie silników przebiega normalnie. Sterownik chyba potrafi zdiagnozować który z silników już zaczyna szwankować??
  • Spec od samochodów
    Z doświadczenia.
  • Poziom 2  
    witam ja mialem tak samo zaswiecała sie kontrolka pozniej gasla samoczynnie i wszystko działało ale do czasu. najpierw mi padł prawy zacisk i zblokowało koło pod domem naszczescie dałem rade je odblokowac i zawiozlem paska do mechanika wymienił zacisk ale bład dalej swiecił wiec wziol sie za skasowanie błedu lecz to nic nie dało nastepna rzecza był guzik hamulca po wymianie znow wyswietlał sie bład wiec okazało sie ze nie da sie wgrac w komputer guzika i musiałem kupic cały modół ktory znajduje sie w tunelu pod podłokietnikiem. po tej wymianie jest wszystko ok.
  • Poziom 23  
    Stanisław Chwalisz napisał:
    To jest ten elektryczny hamulec ? jeżeli tak to któryś z silniczków jest uszkodzony.

W układzie hamulca postojowego jest jeszcze kilka innych elementów !!!
    pisior1987 napisał:
    Stanisław Chwalisz a po czym to wnioskujesz??

Dobre pytanie.
    W twoim przypadku raczej moduł.
  • Użytkownik usunął konto