Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung N510 - wybór systemu Win XP Home oraz nie działające przyciski funkcyjne

12 Sty 2017 14:09 537 1
 • Poziom 16  
  Witam.

  Małe problemy po reinstalacji systemu na Samsungu N510 z 2010 roku. System na nim - Win XP. Intel Atom, Dysk 160 GB, 1 GB ram, 11,6 cala.
  Postawiłem na nowo system Win XP Home Edition 32 bit, SP3, wszystko poszło sprawnie, dysk sformatowany, system zainstalowany. Instalacja wszystkich sterowników, aktualizacje, instalacja programów użytkowych - poszło dobrze. Po instalkach restart komputera i na dzień dobry informacja następująca:

  "Wybierz system operacyjny do uruchomienia:

  Microsoft Windows XP Home Edition
  Microsoft Windows XP Home Edition

  Użyj klawiszy strzałek w górę......." itd.

  Czemu coś takiego mi wyskakuje? Stary system został usunięty, poza tym był formatowany dysk i dopiero instalacja. Jak to usunąć? Da się w ogóle?

  Druga sprawa jest taka, że nie działają klawiesz funkcyjne czyli FN i przykładowo przyciszenie, przyciemnienie obrazu... Menedżer urządzeń - wszystkie sterowniki zainstalowane, zero błędów. Ktoś doradził, aby zainstalować Easy Display Manager, ale nie mogę tego dokonać, wyskakuje błąd.

  Jakieś pomysły?

  Poza tymi małymi problemami komputer działa jak należy.

  Z góry dzięki, pozdrawiam!
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Usuń wpis do "usuniętego/nieistniejącego" systemu z pliku boot.ini. Ponadto PPM na mój komputer -->Właściwości--> Zaawansowane-->Uruchamianie i odzyskiwanie-->Ustawienia -->odznacz obie opcje jak na screenie poniżej i wybierz domyślny system operacyjny (zawsze po wciśnięciu F8 możesz wybrać inny system jeśli się pomylisz i wybierzesz zły) . Większy problem, jeśli skasujesz z boot.ini poprawny wpis. Samo ustawienie opcji też powinno już pomóc.
  Samsung N510 - wybór systemu Win XP Home oraz nie działające przyciski funkcyjne
  Pokaż screen z zarządzania dyskami ponadto, widocznie instalowałeś system 2 krotnie, lub nie wszystko zostało usunięte.