Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG689/2 IX - nieustannie wypompowuje wodę

wojciech601 12 Sty 2017 18:20 1188 6
  • #1 12 Sty 2017 18:20
    wojciech601
    Poziom 2  

Zmywarka wypompowuje nieustannie wodę, zaraz po włączeniu zasilania, przed wyborem programu. Zdjalem spód i jestem przekonany, że była w nim wcześniej woda. Przy obracaniu zmywarki "na plecy" wycieklo z niej trochę wody.

Po skręceniu i postawieniu do pionu, zmywarka bez problemu wykonała program krótki - płukanie (15 min), następnie przy programie 30min na nowo pojawił się problem mniej więcej około 15min, i zmywarka "zawiesiła się" na wypompowaniu wody. Proszę o poradę co może być przyczyną problemu i jak mogę go rozwiązać?

0 6
  • Pomocny post
    #2 12 Sty 2017 19:20
    nares
    Specjalista AGD

wojciech601 napisał:
    co może być przyczyną problemu i jak mogę go rozwiązać.

Z maszyny cieknie, więc latarka w dłoń, obudowy zdjęte i obserwować podczas pracy, gdzie cieknie.

1
  • #3 13 Sty 2017 10:53
    wojciech601
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za podpowiedź... zdjąłem obudowy i okazało się, że cieknie z otworu skraplacza zmywarki (otwór w górnej części, prawej ścianki zmywarki - patrząc od frontu); proszę o poradę czy mogę gdzieś na Śląsku zdobyć od ręki nową uszczelkę nr 481246668883; proszę o poradę czy uszczelka taka jest "kładziona" na kleju / silikonie; czy mogę za pomocą obecnie użytkowanej uszczelki (nie widać specjalnych uszkodzeń) i silikonu uszczelnić to miejsce? a może usunąć tę usterkę w inny sposób...
    Z góry dziękuję za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2017 11:13
    nares
    Specjalista AGD

wojciech601 napisał:
    czy mogę za pomocą obecnie użytkowanej uszczelki (nie widać specjalnych uszkodzeń) i silikonu uszczelnić to miejsce?

Pewnie że tak, tylko użyj dobrego silikonu, najlepiej do 300st.

0
  • #5 13 Sty 2017 12:08
    wojciech601
    Poziom 2  

Dziękuję za pomoc,
    w trakcie demontażu opadnięta uszczelka była po stronie zewnętrznej płaszcza, ale być może wcześniej była pod plastikową nakrętką w komorze zmywarki - proszę o informację / potwierdzenie, że uszczelka ma być po stronie zewnętrznej - czyli: nakrętka / płaszcz z blachy / uszczelka / plastikowa komora skraplacza.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Sty 2017 14:17
    nares
    Specjalista AGD

Uszczelka od zewnątrz.

0
  • #7 14 Sty 2017 19:16
    wojciech601
    Poziom 2  

Bardzo dziękuję za pomoc - uszczelnilem złożyłem, skrecilem i działa...
    Problem rozwiązany....

0