Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bład przy łączeniu. (RAS) - RAS nie działa, a NDIS jest dość słaby przy moim PC.

12 Sty 2017 20:12 2250 4
  • Poziom 4  
    DDobry, ostatnio kupiłem modem Huawei E3372, jest dobry, ale przy moim niskiej jakości PC'cie potrafi łącze potrafi zwalniać.
    Gdzieś tam wyczytałem, że NDIS wymaga w miarę dobrych bebechów. Szybko zmieniłem na tego tzw. RAS-a, ale przy próbie połączenia wyskakuje mi coś takiego; "Modem (lub inne urządzenie łączące) jest już w użyciu lub ma niepoprawną konfigurację."
    Ja rozumiem, że modem używany nie jest, bo nie jest połączony z netem (chyba że się mylę). To tu bym chciał zapytać o tą konfigurację.
    Co jest źle? Jak tego configa zmienić na poprawny. A jeżeli to o co chodzi z tym użyciem?
    @Aha, i jeszcze czy jakieś aplikacje zewnętrzne będą potrzebne? I jeżeli jakieś informacje będą potrzebne to szybko postaram się podrzucić.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A skąd wiesz że niska prędkość jest spowodowana trybem NDIS na modemie? Jaki to operator i jaka lokalizacja? Jakie parametry sygnału LTe, prędkości? Wybór E3372 tym bardziej w wersji zwykłej kiepski. Za 100-120 zł można mieć router mobilny LTE, który łączy się z komputerem po WiFi. za okolo 200 zł kupisz stacjonarny router LTE z portami LAN i WiFi
  • Poziom 4  
    Ponieważ wcześniej miałem tego rasa włączonego i działał z 8 razy lepiej. Wszelkie informacje podeślę coś koło 15,a routera nie potrzebuję.
    A. Karta SIM z playa, a sygnał mam 2-3 kreski na lte i zawsze 5 na 2G/3G.
  • Specjalista Sieci, Internet
    To że kiedyś mobilny działał lepiej nie znaczy to że było to wynikiem trybu RAS. Tryb NDIS z założenia jest szybszy. Prędkości w internecie mobilnym zależą wod wielu czynników , są zmienne w czasie i niegwarantowane. Parametry w kreskach nic nie mówią. Zakup E3372 w wersji zwykłej nie pozwala na prawidłową diagnostykę sygnału. Ogólnie lepszy wybór to HiLink. Na tego typu modemie przez Mobile Partnera nie wymusisz konkretnych pasm LTE( można spróbować przez MDMA lub TopNetInfo). w Play jest to przydatna funkcja bo korzysta z LTE1800, LTE2100, LTE2600 i LTE800. Podstawowa częstotliwość LTE1800 bywa często zapchana, co skutkuje spadkiem prędkości. Na BTS-ach w Opocznie Play ma komplet pozwoleń, trzeba sprawdzić z którym się łaczysz, na jakim paśmie LTE i czy działają na nim pozostałe pasma LTE. Na E3372 wersja zwykła tego nie zrobisz. Zakup tego modemu to ostateczność a dla mnie błąd. Play wymaga dziś dużo lepszego sprzętu, jeśli E3372 to najlepiej HiLink i z modowanym FW pokazującym parametry sygnału i CID, z opcją wymuszania pasma LTE. Ewentualnie E3372-s153 HiLink dzialajacy z LTEWatchH lub Toolboxem. Programy te posiadają diagnostykę sygnału, podają dane BTS-a i pozwalają wybierać konkretne pasma LTE.Optymalny wybór to router z LTE-A, Play agreguje wszystkie dostępne częstotliwości LTE.
  • Poziom 4  
    Zamykam, nic do dodania.