Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brother MFC-J6920DW - krzywe linie na wydruku

12 Jan 2017 20:17 2046 5
  • Level 8  
    Cześć,

w nowo zakupionym urządzeniu Brother MFC-J6920DW zauważyłem, że proste linie wcale nie są proste, a nieco przekrzywione. Widać pewne przesunięcie przy drukowaniu zdjęć...

W dawnych drukarkach atramentowych tego rodzaju problem rozwiązywało się poprzez "wyrównywanie głowic". Ale niestety w tym urządzeniu nie mogę znaleźć niczego takiego... Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Podbijam temat. Mam dokładnie to samo. Czy ktoś wie jak pozbyć się przesunięcia samodzielnie? Czy trzeba odsyłać na gwarancji?
  • Level 8  
    problemem takiego zachowania może byc zabrudzony pasek który pozycjonuje głowice , miałem takich już kilka przypadków zazwyczaj po wyczyszczeniu go drukarka zaczyna drukować normalnie . Dodaje w załączniku przykładowy wygląd paska
  • Level 12  
    Sprawdź ograniczniki papieru w podajniku. Dla testu wydrukuj z podajnika ręcznego, ale dobrze ustaw ograniczniki. Dla takiego testu najlepiej wydrukować kawałek arkusza kalkulacyjnego z obramowaniem w postaci kratek. Po teście możesz załączyć skan.
  • Level 8  
    To ja podam rozwiązanie softwareowe. Po pierwsze poszukałem w opcjach i znalazłem w preferencjach drukowania -> (zakładka) Ustawienia zaawansowane -> inne opcje drukowania -> wyrównanie lini pionowych. Zaznaczyłem i pomogło.

Nieco później znalazłem klikając na drukarce poziom atramentów -> test print -> alignment. Jest w dziwnym miejscu, bo nie chodzi tylko o przetestowanie - drukarka wypluwa kartkę kilkoma zadrukowanymi kwadratami i pyta położenie najlepiej wyrównanego kwadratu dla każdej z kolumn.
  • Level 10  
    Witam,
    Mam ten sam problem i chyba znalazłem przyczynę. Dodam że mam we firmie takiego Brothera i jej przebieg wynosi 45200 kopii od 2.04.2017 r. Próbowałem kalibracje programowe, potem przeczyściłem taśmy enkoderów i problem nadal występował. Okazuje się że po takim przebiegu wytarły się ślizgacze karetki i głowica jest luźna ma sankach.