Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaTab A3000-H - Laduje się tylko wyłączony, brak poł USB z PC, brak OTG

12 Sty 2017 20:26 1236 5
  • Poziom 14  
    Dopadł mnie Tablet Lenovo IdeaTab A3000-H który nie ładuje baterii w trakcie pracy, natomiast bardzo chętnie to robi, gdy jest wyłączony. Tak samo nie ma połączenia via USB z komputerem stacjonarnym (kabel 100% sprawny) jak też poprzez kabel OTG nie czyta pendrive'a - tak, jakby gniazdo USB w tablecie nie było aktywne podczas pracy.
    Według poprzedniego właściciela stało się to po zmianie oprogramowania na umożliwiające wykonywanie połączeń głosowych. Jak pisał, robił to "jakiś magik" z którym nie ma kontaktu...

Aktualny soft:

Android 4.2.2
    Wersja jądra 3.4.5
    Nr kompilacji A3000_A422_013_026_140926_WW_CALL_FUSE
    Software version A3000_130125

Narazie przyjmuję wersję, iż rzeczywiście jakiś dr. House go leczył. Stąd temat tutaj.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 39  
    Sprawdź mechanicznie czy gniazdo USB nie jest uszkodzone bo skoro to sprzęt z drugiej reki to różnie bywa z tym.

Tu masz stokowy firmware jak uporasz się z USB to może do czegoś ci się przyda.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 14  
    1kaczucha napisał:
    nie ładuje baterii w trakcie pracy, natomiast bardzo chętnie to robi, gdy jest wyłączony
    Dlatego narazie rzucam w obieg zapytanie, czy ktoś się nie spotkał z taką sytuacją w praktyce. Gniazdo fizycznie się nie rusza, nie tańczy, raczej sztywno się trzyma (chyba, że ktoś superglue potraktował ;-) )
    Nad firmware myślałem takim A3000_A422_003_014_130909_WW_CALL_FUSE with OTA Updates Enabled chyba, że w Twoim linku też jest z opcją włączonych aktualizacji, niemniej dziękuję serdecznie.
  • Poziom 39  
    Ja bym sprawdził organoleptycznie tak czy owak czy czasem tablet nie po zalaniu czy nic tam nie zaśniedziało ale jeśli ktoś miał podobny problem to zapewne coś ci doradzi konkretniejszego.
  • Poziom 10  
    Mam dokładnie tan sam problem - gniazdo USB jest ok, ładuje tylko jak wyłączony, jakieś pomysły ?
  • Poziom 14  
    Z płytą główną której dotyczył problem rozstałem się już. Niemniej w trakcie poszukiwań rozwiązania zagadki - natrafiłem na taki temat: http://vlab.su/viewtopic.php?f=273&t=41717. Teraz tak; "кп" znaczy "контролер питания" czyli "power controller". Jakkolwiek na polski by tego nie tłumaczyć bez wymiany tegoż elementu na płycie głównej się raczej nie obejdzie ;-)