Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung LE40A 536T1F - mrowienie obrazu

12 Sty 2017 21:13 942 2
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc w diagnozie, bądź wskazaniu, który podzespołu bądź moduł elektroniki może być uszkodzony.
    Po włączeniu TV działa może do 20 sekund prawidłowo z czasem kolor czarny zamienia się w "mrowienie obrazu".
    Telewizor został zdemontowany i zmontowany w trakcie tego nie widziałem żadnego rodzaju uszkodzeń elektronik ani uszkodzeń mechanicznych.
    Proszę o wskazówkę która część może być przyczyną takich objawów. Ewentualnie postaram się przyjrzeć jej ponownie.

Za każdą pomoc będę serdecznie wdzięczny.

Link do filmiku w którym widać wyżej opisaną usterkę:
    Ze względu na małą liczbę punktów nie jestem w stanie go wstawić. Można go bez problemu znaleźć wpisując na Youtube "TV Model Samsung LE 40 A 536 T1F"

Na filmiku przedstawiony TV w trybie PC i TV. W trybie PC włączone kilka filmów z YouTube do diagnozy problemów z LCD.

• Poziom 38  
    szkielo84 napisał:
    w trakcie tego nie widziałem żadnego rodzaju uszkodzeń

Chciałbym posiadać takie właściwości, bez miernika, bez pomiarów widzę i wiem.
    Objaw wskazuje na uszkodzenie kabla/taśmy LVDS lub problemów z jego połączeniem.
  • Poziom 2  
    Dzięki za ripostę. Źle sformułowałem zdanie. Po wyrazie "uszkodzeń" powinienem dodać "fizycznych".
    Postaram się sprawdzić ponownie taśmę i to połączenie. Prawdopodobnie pod koniec stycznie, być może ktoś jeszcze zasugeruje co jeszcze może być objawem takiego typu usterki.
    W załączniku zdjęcie taśmy LVDS wykonane w trakcie demontażu.