Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Miele Softtronic W-3241 - Wirowanie

12 Jan 2017 21:23 1329 9
 • Level 5  
  Witam wszystkich forumowiczów w tym Nowym Roku!
  Mam problem z moją 6-ścio letnią pralką. Pierze bez zarzutu na każdym programie i nie ma z tym żadnego kłopotu, ale nie odwirowuję sama na koniec i nie wiem o co chodzi. Muszę po każdym praniu włączyć program ,,Płukanie i Wirowanie'', wtedy wszystko działa.
  Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.
 • Level 23  
  Witam
  Wyświetla jakieś błędy? Woda wypompowywana jest do końca na wirowaniu? Pompa nie pracuje czasem nieco głośniej niż jak była nowa? Woda jest nagrzewana w trakcie prania?
 • Level 5  
  tod.1977 wrote:
  Witam
  Wyświetla jakieś błędy? Woda wypompowywana jest do końca na wirowaniu? Pompa nie pracuje czasem nieco głośniej niż jak była nowa? Woda jest nagrzewana w trakcie prania?


  Nie ma żadnych błędów,pranie jest wyprane,woda ciepła,problem w tym,że nie kończy programu dobrym odwirowaniem. Podczas płukania odwirowuje,ale na sam koniec nie i to jest dziwne. Jakby gdzieś wąż był przypchany lub filtr,to myślę,że byłby jakiś błąd na wyświetlaczu,a tu nic.Po włączeniu samego programu wirowania wszystko jest w porządku. Może coś z programatorem?
 • Helpful post
  Level 23  
  Kolego nie dramatyzujmy i nie przyjmujmy od razu najgorszej opcji. Ta pralka to Miele a nie jakiś Polar obecnie produkowany. :D Przyczyn może być kilka. Wpierw niech kolega sprawdzi czystość filtra pompy spustowej, potem sprawność silnika tej pompy i grzałkę czy aby nie ma upływności na masę.
 • Level 5  
  Witam! Jakieś cuda mi się w domu dzieją.Żona zrobiła dzisiaj pranie i wszystko działa bez zarzutu,włącznie z wirowaniem na koniec programu. Niewiem o co kaman. Może trzeba coś przeczyścić? Pozdrawiam.
 • Helpful post
  Home appliances specialist
  Nie wiem jak pralki Miele ale większość pralek musi opróżnić zbiornik w określonym czasie np. 3 minuty jak jej to zajmuje np. 5 minut (bo filtr jest przytkany) to już wirowania może nie być a z racji że na wirowaniu pompa cały czas działa to błąd może nie wyskoczyć. Wszystko zależy co tam inżynierom wpadło do głowy jak projektowali pralkę.
 • Helpful post
  User removed account  
 • Level 5  
  Witam. Po Waszych poradach ,zacząłem od najprostrzych,czyli przeczyściłem pralkę sodą,octem i kwaskiem cytrynowym w temp. 95 stopni. Dzisiaj żona robiła dwa razy pranie na standardowym dla niej programie 40 stopni i jak narazie widać poprawę. Pralka kończy program dobrym wirowaniem. Zobaczymy dalej,czy tak będzie,jeżeli nie to rozkręcamy i szukamy dalej.
 • Level 23  
  Witam. A te zgrzyty o których kolega pisał ustały? W filtrze pompy były jakieś ciała obce?
 • Level 5  
  Witam! Dzisiaj przeczytałem filtr i znalazłem tam trochę cudów. A co do zgrzytów,w filtrze było dosyć dużo malutkich kamyczków,może z moich ubrań roboczych,a może dzieciaki coś w kieszeniach nosiły.