Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203

delicja18 19 Dec 2017 15:19 66966 49
 • #31
  szejker89
  Level 14  
  Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203

  Niestety moja głowica jest zamontowana na stałe. Pasek jest czysty, ale wyczyściłem go izopropanolem, bez różnicy. Czytałem o zamykaniu obudowy w połowie drogi głowicy do lewej strony. Ale nie rozumiem, w którym momencie mam ją zamknąć. Ona dojeżdża do połowy, czyli ustawia się do wyjęcia atramentów. Gdy zamknę w połowie, to głowica i tak dojedzie dalej do tego miejsca, a błąd nie znika. Dodam, że błąd pojawił się po włączeniu drukarki, a nie podczas drukowania jak większości ludzi. Wcześniej miałem problem z przysychającym czarnym tuszem i już miałem zabierać się za wymianę na oryginały, bo ręce opadają z tymi zamiennikami, kolory mocno odbiegają od rzeczywistych przy drukowaniu zdjęć na papierze foto (inne na oryginale, inne na dolewkach ActiveJet z butli, inne na zamiennych pojemnikach z ActiveJet). Niestety za późno ;/
 • #32
  cooltygrysek
  Conditionally unlocked
  Nie jest zamontowana na stałe. Ta blokadę co ma kolorowe naklejki ciągniesz do siebie i głowica się uwalnia z docisku. Izopropanol nie rozpuści tuszu canona. Zamykasz pokrywę w momecie kiedy głowica mniej więcej mija środek suportu podczas jazdy w lewo.
 • #33
  szejker89
  Level 14  
  Faktycznie, udało się wyjąć głowicę :) Przy zakupie drukarki czytałem opinie o niej i gdzieś była podana błędna informacja, że głowica w Canon MG5650 jest zamocowana na stałe i nie ma możliwości jej łatwego udrożnienia. Puki co pomoczyłem ją na chwilę w izopropanolu, ale zamierzam kupić specjalny płyn. Błąd udało się usunąć zamykając klapkę przy pierwszym ruchu głowicy w lewo, gdy jeszcze wyświetlało się logo na ekranie drukarki. Głowicę prawdopodobnie zapchałem lejąc atrament czarny barwnikowy w miejsce czarnego pigmentowego.
 • #34
  cooltygrysek
  Conditionally unlocked
  Tu uwaga, tych głowic nie wolno rozgrzewać powyżej 45'C więc mycie ciepłymi płynami z zachowaniem ostrożności termicznej. A przypuszczam że kolega takie farmazony jak czyszczenie izopropanolem wyczytał w necie. Podgrzany płyn do czyszczenia głowic a nawet sama woda czyni cuda. Lecz woda musi być zdemineralizowana czyli podwójnie destylowana.
 • #35
  szejker89
  Level 14  
  Naprawione :)
  Wyjąłem głowicę, wykręciłem 2 śrubki i samą głowicę z grzałką zanurzyłem na godzinę w płynie udrażniającym głowice. Drugą część, czyli plastik gdzie znajdują się atramenty płukałem w gorącej wodzie. Skręciłem i zamontowałem wszystko w drukarce wraz z nowymi oryginalnymi atramentami. Błędu nie można było zlikwidować przed zamontowaniem nowych atramentów, wracał z kolejnym uruchomieniem drukarki. Po włożeniu nowych atramentów pomogło włączenie drukarki przy otwartej pokrywie i zamknięcie pokrywy gdy wózek jechał w lewo (minął połowę drogi, ale nie dojechał do końca).
  Dodam jeszcze, że początkowo po naprawie był problem z wydrukiem, musiałem 10 razy uruchamiać "dokładne czyszczenie głowicy". Przy takiej rozbiórce polecam przelać na siłę głowicę atramentem.
 • #36
  cooltygrysek
  Conditionally unlocked
  szejker89 wrote:
  Dodam jeszcze, że początkowo po naprawie był problem z wydrukiem, musiałem 10 razy uruchamiać "dokładne czyszczenie głowicy". Przy takiej rozbiórce polecam przelać na siłę głowicę atramentem.


  A nie lepiej było użyć strzykawki z gumką do głowic i odessać tusz przez głowice w celu pozbycia się powietrza ? Ja używam pompy vakum. Można też położyć głowice z tuszami na bibule czy ręczniku papierowym i poczekać aż tusz zacznie odbijać na dotyk.
 • #37
  szejker89
  Level 14  
  Nie miałem odpowiedniej gumki, a położyć głowicy z tuszami nie da się, bo blokada tuszu jest w drukarce, a nie w samej wyjętej głowicy.
 • #38
  cooltygrysek
  Conditionally unlocked
  szejker89 wrote:
  Nie miałem odpowiedniej gumki, a położyć głowicy z tuszami nie da się, bo blokada tuszu jest w drukarce, a nie w samej wyjętej głowicy.  Jak się nie da ? Wkładasz tusze do głowicy i zapinasz gumką recepturką i się trzymają, ja tak robię. Zawsze możesz potrzymać ręcznie ale to trwa troszkę.
 • #39
  maritius
  Level 1  
  Witam udało mi się ożywić drukarkę i drukuje czarnym jak i kolorowym tuszem, 3 dni próbowałem różnych rzeczy łącznie z czyszczeniem głowicy, dysz odprowadzających tusz do pampersa, przewodów z tuszem do pampersa, wymyciem i suszeniem pampersa, itd. itp. Zastosowałem się także do metody zaklejania styków na głowicy opisanych tutaj:
  kierkowski.com/canon-mg5650-blad-b203-b200-naprawa/?fbclid=IwAR3BbWyIRcyWoRvO6TXfhHLr0kNK9dwRnvGjDVS06DKDGjR2RQYe94SHoEw

  To pomogło - ale jak jest napisane, czarny duży pojemnik był nie do użycia. I rozwiązaniem było zaklejenie tych styków długą taśma, odsłonięcie przedniej klapy (trzeba przycisnąć czujnik zamknięcia pokrywy) i na odkrytej pokrywie puściłem druk dokumentu na czarno (gdy styki były zaklejone drukarka wypuszczała czystą kartkę) i podczas druku pociągnąłem za taśmę, odkryłem styki a drukarka zaczęła drukować.. Wydrukowałem tak kilkanaście kartek, czyściłem głowicę , kalibrowałem i żadnego błędu. Prawdopodobnie gdy wyłączę drukarkę i włączę problem znowu się pojawi, ale w tej chwili korzystam ile mogę od wczoraj i nie odłączam drukarki.
 • #40
  Pbystr2
  Level 1  
  Canon MG 5750 - rozwiązanie podane przez agi999 zadziałało za pierwszym razem.
 • #41
  cooltygrysek
  Conditionally unlocked
  Nie we wszystkich modelach i nie we wszystkich przypadkach zadziała auto head allignment.
 • #42
  jalochap
  Level 1  
  Probowalem naprawde wielu rzeczy, a w moim przypadku skonczylo sie na najprostrzej naprawie (zuzycie eksploatacyjne):

  1) reczne czyszczenie glowicy, analogicznie do wskazowek z filmiku supportu HP youtube dot com/watch?v=c60JBO_kp-o
  2) po wykonaniu czyszczeina blad B203 nadal wystepowal (nie moglem dokonczyc procedury z p. 1 poprzez wykonanie automatycznego czyszczenia), ale sprawe zalatwil reset bledu (nie jestem pewien na 100% jak wygladala procedura, bo teraz, bez bledu, wozek zachowuje sie inaczej, i inne komunikaty widnieja naekranie, ale pamietam to tak):
  a) otwarcie pokrywy drukarki
  b) wlaczenie drukarki
  c) wylaczenie drukarki (glowica parkuje max po prawej)
  d) ponowne wlaczenie drukarki - glowica wykonuje niewielkie ruchy w lewo i w prawo po czym przejezdza dlugim ruchem max w lewo - po przejechaniu polowy drogi zamykamy pokrywe
  3) blad znika, drukowanie jest mozliwe, robie pro forma automatyczne czyszczenie i konce akcje

  Nie potrzebowalem inicjowac drukarki oryginalnymi kartridzami, wymienilem tylko kilka pustych pojemnikow na pelne, by to nie stanowilo dodatkowego problemu. Powodzenia!
 • #43
  Gregorius25
  Level 1  
  Również jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem MG5750 i u mnie też kilka dni po aktualizacji oprogramowania układowego drukarki pojawiły się błędy B203 i B204. Sposób z zamykaniem klapy drukarki gdy kartridż przesuwa się w lewo nie do końca u mnie działa. Owszem, błąd na chwilę znika i mogę swobodnie poruszać się po menu, ale gdy tylko wybieram jakąś akcję związaną z drukowaniem, tj. czyszczenie głowicy lub automatyczne kalibrowanie głowicy, drukarka chwilkę pracuje po czym milknie i znowu pojawia się błąd B204. Głowica zażywa w tej chwili kąpieli w ciepłej wodzie ale wątpię, że to przyniesie efekt. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że zastosowałem również metodę z zaklejaniem pinów co spowodowało brak pojawiania się błędów ale również brak możliwości drukowania czarnym tuszem. Czytając ten wątek coraz bardziej jestem przekonany, że producenci faktycznie celowo wypuszczają aktualizacje, które sabotują lub uniemożliwiają dalsze działanie drukarki. Canona już nigdy nie kupię lecz zastanawiam się czy istnieje jakakolwiek firma drukarek, która nie stosuje tej obrzydliwej praktyki i czy jest choć jeden producent, który nie robi drukarek przeznaczonych do zepsucia się najlepiej dzień po utracie gwarancji. Czy jest ktoś, kto mógłby wypowiedzieć się na ten temat?
 • #44
  czyzol92
  Level 10  
  Witam mam ten sam problem co kolega wyżej. Znika błąd 203 lecz pojawia się 204 czy udało się komuś rozwiązać ten problem bez wymiwny głowicy drukującej?
 • #45
  baki69
  Level 12  
  Wystarczy wyjąć głowicę drukującą (można to łatwo zrobić po podsinieniu pokrywy i wyjęciu pojemników z tuszem) i zaklejenie styków
  U mnie problemem był czarny kolor i trzeba zakleić 3 piny od lewej w pierwszym rzędzie:

  Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203
 • #46
  czyzol92
  Level 10  
  Rozumiem, że wtedy będzie można drukawac na czarno tylko tuszem do fotografii?
 • #47
  baki69
  Level 12  
  Kiedy drukujesz musisz wybrać tryb drukowania jako ZDJĘCIA lub wybrać typ papieru jako [ inny papier fotograficzny ] żeby drukarka nie korzystała z zablokowanej głowicy zaklejone styki.
 • #48
  Wiadziu
  Level 11  
  Witam wszystkich.... u mnie trochę inaczej się podziało z pół roku temu wyłączyli prąd i drukarka (5650) przez około 2 tyg. była Offline, później coś chciałem wydrukować i zauważyłem, że nie działa , włączyłem, wydrukowałem pare kartek i w pewnej chwili zdaję się po wydruku, zgasła na amen... podjęte próby sprawdzenia samego zasilacza, kabla itp. nic nie pomogły... i tak stała do dziś.... bo zakupiłem drugą z błędem B203 w celu przełożenia samej elektroniki-płyty.
  Pierw pokombinowałem z tą nowo zakupioną z B203 czyszczenie głowicy sposobem ze strzykawką i płynem- nie pomogło, podmiana głowicy ze starej - nie pomogło dalej B203.... więc dalej przełożenie elektroniki do tej starej.... i co B203 niby dlaczego ??? czyżby ten błąd był zapisany na samej płycie we Flesh-u czy jak ? bo wczesnej ze starą drukarką nie miałem problemu z błędami dopóki nie zgasła na zawsze :)
  ... więc walka dalej porady m.in. z tego postu o uruchomieniu na otwartej klapie itp. podmiana głowicy, czyszczenie styków i temat się zakończył - druga wyłączyła się na amen.
  W tej chwili jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem dwóch sztuk MG 5650, trzeciej chyba nie kupię :) na szczęście sprawę ratuje MG6150 z drugiej czy trzeciej ręki ale na ten czas działa...
  Jakiś pomysł odnośnie ratowania płyty mile widziany...

  Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203 Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203

  Pozdrawiam
 • #49
  gefe65
  Level 1  
  baki69 wrote:
  Wystarczy wyjąć głowicę drukującą (można to łatwo zrobić składając pokrywę i wyjąć wkłady drukujące) i uszczelnić styki
  U mnie problem był czarny i trzeba w pierwszym rzędzie wkleić 3 piny od lewej:

  Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203


  Dzięki! U mnie działało dobrze!
  Czy to oznacza, że czarny nadruk jest niemożliwy?
  Czy drukarka zużywa tylko kolorowe wkłady?
  Jakie inne konsekwencje ma to działanie?
  Pozdrawiam, jeszcze raz dziękuję!
 • #50
  grzegorz1982
  Level 10  
  Mam problem jak większość w tym temacie, tylko że u mnie nie ma żadnego błędu a drukarka przestała drukować całkowicie czarnym kolorem, stało się to bym zekl że z dania na dzień i nie wiem czy padła głowica czy coś innego. Czyszczenie dysz nic nie daje oprócz pozbywania się tuszu. Mycie głowicy też nic nie dało. Dodam że w drukarce były używane oryginalne tusze.
  Czy ktoś z Was może mi podpowiedzieć gdzie szukać problemu.