Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203

delicja18 19 Gru 2017 15:19 37509 46
    szejker89
    Poziom 14  

Niestety moja głowica jest zamontowana na stałe. Pasek jest czysty, ale wyczyściłem go izopropanolem, bez różnicy. Czytałem o zamykaniu obudowy w połowie drogi głowicy do lewej strony. Ale nie rozumiem, w którym momencie mam ją zamknąć. Ona dojeżdża do połowy, czyli ustawia się do wyjęcia atramentów. Gdy zamknę w połowie, to głowica i tak dojedzie dalej do tego miejsca, a błąd nie znika. Dodam, że błąd pojawił się po włączeniu drukarki, a nie podczas drukowania jak większości ludzi. Wcześniej miałem problem z przysychającym czarnym tuszem i już miałem zabierać się za wymianę na oryginały, bo ręce opadają z tymi zamiennikami, kolory mocno odbiegają od rzeczywistych przy drukowaniu zdjęć na papierze foto (inne na oryginale, inne na dolewkach ActiveJet z butli, inne na zamiennych pojemnikach z ActiveJet). Niestety za późno ;/
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Nie jest zamontowana na stałe. Ta blokadę co ma kolorowe naklejki ciągniesz do siebie i głowica się uwalnia z docisku. Izopropanol nie rozpuści tuszu canona. Zamykasz pokrywę w momecie kiedy głowica mniej więcej mija środek suportu podczas jazdy w lewo.
    szejker89
    Poziom 14  
    Faktycznie, udało się wyjąć głowicę :) Przy zakupie drukarki czytałem opinie o niej i gdzieś była podana błędna informacja, że głowica w Canon MG5650 jest zamocowana na stałe i nie ma możliwości jej łatwego udrożnienia. Puki co pomoczyłem ją na chwilę w izopropanolu, ale zamierzam kupić specjalny płyn. Błąd udało się usunąć zamykając klapkę przy pierwszym ruchu głowicy w lewo, gdy jeszcze wyświetlało się logo na ekranie drukarki. Głowicę prawdopodobnie zapchałem lejąc atrament czarny barwnikowy w miejsce czarnego pigmentowego.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Tu uwaga, tych głowic nie wolno rozgrzewać powyżej 45'C więc mycie ciepłymi płynami z zachowaniem ostrożności termicznej. A przypuszczam że kolega takie farmazony jak czyszczenie izopropanolem wyczytał w necie. Podgrzany płyn do czyszczenia głowic a nawet sama woda czyni cuda. Lecz woda musi być zdemineralizowana czyli podwójnie destylowana.
    szejker89
    Poziom 14  
    Naprawione :)
    Wyjąłem głowicę, wykręciłem 2 śrubki i samą głowicę z grzałką zanurzyłem na godzinę w płynie udrażniającym głowice. Drugą część, czyli plastik gdzie znajdują się atramenty płukałem w gorącej wodzie. Skręciłem i zamontowałem wszystko w drukarce wraz z nowymi oryginalnymi atramentami. Błędu nie można było zlikwidować przed zamontowaniem nowych atramentów, wracał z kolejnym uruchomieniem drukarki. Po włożeniu nowych atramentów pomogło włączenie drukarki przy otwartej pokrywie i zamknięcie pokrywy gdy wózek jechał w lewo (minął połowę drogi, ale nie dojechał do końca).
    Dodam jeszcze, że początkowo po naprawie był problem z wydrukiem, musiałem 10 razy uruchamiać "dokładne czyszczenie głowicy". Przy takiej rozbiórce polecam przelać na siłę głowicę atramentem.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    szejker89 napisał:
    Dodam jeszcze, że początkowo po naprawie był problem z wydrukiem, musiałem 10 razy uruchamiać "dokładne czyszczenie głowicy". Przy takiej rozbiórce polecam przelać na siłę głowicę atramentem.

A nie lepiej było użyć strzykawki z gumką do głowic i odessać tusz przez głowice w celu pozbycia się powietrza ? Ja używam pompy vakum. Można też położyć głowice z tuszami na bibule czy ręczniku papierowym i poczekać aż tusz zacznie odbijać na dotyk.
    szejker89
    Poziom 14  
    Nie miałem odpowiedniej gumki, a położyć głowicy z tuszami nie da się, bo blokada tuszu jest w drukarce, a nie w samej wyjętej głowicy.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    szejker89 napisał:
    Nie miałem odpowiedniej gumki, a położyć głowicy z tuszami nie da się, bo blokada tuszu jest w drukarce, a nie w samej wyjętej głowicy.

Jak się nie da ? Wkładasz tusze do głowicy i zapinasz gumką recepturką i się trzymają, ja tak robię. Zawsze możesz potrzymać ręcznie ale to trwa troszkę.
    maritius
    Poziom 1  
    Witam udało mi się ożywić drukarkę i drukuje czarnym jak i kolorowym tuszem, 3 dni próbowałem różnych rzeczy łącznie z czyszczeniem głowicy, dysz odprowadzających tusz do pampersa, przewodów z tuszem do pampersa, wymyciem i suszeniem pampersa, itd. itp. Zastosowałem się także do metody zaklejania styków na głowicy opisanych tutaj:
    kierkowski.com/canon-mg5650-blad-b203-b200-naprawa/?fbclid=IwAR3BbWyIRcyWoRvO6TXfhHLr0kNK9dwRnvGjDVS06DKDGjR2RQYe94SHoEw

To pomogło - ale jak jest napisane, czarny duży pojemnik był nie do użycia. I rozwiązaniem było zaklejenie tych styków długą taśma, odsłonięcie przedniej klapy (trzeba przycisnąć czujnik zamknięcia pokrywy) i na odkrytej pokrywie puściłem druk dokumentu na czarno (gdy styki były zaklejone drukarka wypuszczała czystą kartkę) i podczas druku pociągnąłem za taśmę, odkryłem styki a drukarka zaczęła drukować.. Wydrukowałem tak kilkanaście kartek, czyściłem głowicę , kalibrowałem i żadnego błędu. Prawdopodobnie gdy wyłączę drukarkę i włączę problem znowu się pojawi, ale w tej chwili korzystam ile mogę od wczoraj i nie odłączam drukarki.
    Pbystr2
    Poziom 1  
    Canon MG 5750 - rozwiązanie podane przez agi999 zadziałało za pierwszym razem.
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany
    Nie we wszystkich modelach i nie we wszystkich przypadkach zadziała auto head allignment.
    jalochap
    Poziom 1  
    Probowalem naprawde wielu rzeczy, a w moim przypadku skonczylo sie na najprostrzej naprawie (zuzycie eksploatacyjne):

1) reczne czyszczenie glowicy, analogicznie do wskazowek z filmiku supportu HP youtube dot com/watch?v=c60JBO_kp-o
    2) po wykonaniu czyszczeina blad B203 nadal wystepowal (nie moglem dokonczyc procedury z p. 1 poprzez wykonanie automatycznego czyszczenia), ale sprawe zalatwil reset bledu (nie jestem pewien na 100% jak wygladala procedura, bo teraz, bez bledu, wozek zachowuje sie inaczej, i inne komunikaty widnieja naekranie, ale pamietam to tak):
    a) otwarcie pokrywy drukarki
    b) wlaczenie drukarki
    c) wylaczenie drukarki (glowica parkuje max po prawej)
    d) ponowne wlaczenie drukarki - glowica wykonuje niewielkie ruchy w lewo i w prawo po czym przejezdza dlugim ruchem max w lewo - po przejechaniu polowy drogi zamykamy pokrywe
    3) blad znika, drukowanie jest mozliwe, robie pro forma automatyczne czyszczenie i konce akcje

Nie potrzebowalem inicjowac drukarki oryginalnymi kartridzami, wymienilem tylko kilka pustych pojemnikow na pelne, by to nie stanowilo dodatkowego problemu. Powodzenia!
    Gregorius25
    Poziom 1  
    Również jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem MG5750 i u mnie też kilka dni po aktualizacji oprogramowania układowego drukarki pojawiły się błędy B203 i B204. Sposób z zamykaniem klapy drukarki gdy kartridż przesuwa się w lewo nie do końca u mnie działa. Owszem, błąd na chwilę znika i mogę swobodnie poruszać się po menu, ale gdy tylko wybieram jakąś akcję związaną z drukowaniem, tj. czyszczenie głowicy lub automatyczne kalibrowanie głowicy, drukarka chwilkę pracuje po czym milknie i znowu pojawia się błąd B204. Głowica zażywa w tej chwili kąpieli w ciepłej wodzie ale wątpię, że to przyniesie efekt. Szczególnie biorąc pod uwagę to, że zastosowałem również metodę z zaklejaniem pinów co spowodowało brak pojawiania się błędów ale również brak możliwości drukowania czarnym tuszem. Czytając ten wątek coraz bardziej jestem przekonany, że producenci faktycznie celowo wypuszczają aktualizacje, które sabotują lub uniemożliwiają dalsze działanie drukarki. Canona już nigdy nie kupię lecz zastanawiam się czy istnieje jakakolwiek firma drukarek, która nie stosuje tej obrzydliwej praktyki i czy jest choć jeden producent, który nie robi drukarek przeznaczonych do zepsucia się najlepiej dzień po utracie gwarancji. Czy jest ktoś, kto mógłby wypowiedzieć się na ten temat?
    czyzol92
    Poziom 9  
    Witam mam ten sam problem co kolega wyżej. Znika błąd 203 lecz pojawia się 204 czy udało się komuś rozwiązać ten problem bez wymiwny głowicy drukującej?
    baki69
    Poziom 11  
    Wystarczy wyjąć głowicę drukującą (można to łatwo zrobić po podsinieniu pokrywy i wyjęciu pojemników z tuszem) i zaklejenie styków
    U mnie problemem był czarny kolor i trzeba zakleić 3 piny od lewej w pierwszym rzędzie:

czyzol92
    Poziom 9  
    Rozumiem, że wtedy będzie można drukawac na czarno tylko tuszem do fotografii?
    baki69
    Poziom 11  
    Kiedy drukujesz musisz wybrać tryb drukowania jako ZDJĘCIA lub wybrać typ papieru jako [ inny papier fotograficzny ] żeby drukarka nie korzystała z zablokowanej głowicy zaklejone styki.