Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203

delicja18 12 Sty 2017 22:18 15834 37
  • #1 12 Sty 2017 22:18
    delicja18
    Poziom 3  

Drukarka Canon MG5650. W trakcie wymiany pojemnika z tuszem zamknęła się pokrywa i głowica bez jednego pojemnika odjechała w prawo, po chwili wyświetlił się błąd B203, później udało mi się przywołać głowicę na pozycję do wymiany tuszu i włożyłem brakujący pojemnik, ale błąd B203 dalej występuje.

5 29
  • #2 14 Sty 2017 19:57
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Sty 2017 16:06
    delicja18
    Poziom 3  

używam tusze zamienniki głównie INK CARTRIDGE
    nie zauważyłem pogorszenia jakości druku oraz nie ma zauważalnych wycieków tuszu w obrębie głowicy.Drukarka jest w miarę nowa ma około 2 lata i była raczej mało używana
    Dzwoniłem do serwisu Cannona i powiedzieli mi że to może być głowica do wymiany , nowa 300zł a używana około 150zł lub brak styku w obrębie głowicy dokładana diagnoza po dostarczeniu drukarki do serwisu

1
  • #4 21 Sty 2017 13:49
    Damian123matys
    Poziom 1  

Też mam ten sam problem, tylko u mnie po zakończeniu pełnego wydruku (20 stron ciągiem) pojawił się taki błąd. Czyściłem głowice, resetowałem drukarkę i nic, jeszcze pozostało spróbować zakleić piny od głowicy i zobaczyć gdzie jest problem. Ale jak by ktoś miał inny sprawdzony pomysł na o to proszę o opisanie, bo drukarka ma zaledwie 18 m-cy ale gwarancja nie obejmuje ze względu na zamienniki tuszy.

0
  • #5 07 Lut 2017 21:09
    delicja18
    Poziom 3  

stwierdziłem że drukarka Cannon nie jest warta zachodu jej naprawiania , wydasz 150 zł za używaną głowicę / nie wiadomo jak długo pochodzi / lub 300 zł za nową głowicę / bez sensu / i dlatego oddałem canona do utylizacji . Kupiłem nowego Epsona za 350zł i mam spokój
    pozdrawiam

0
  • #6 27 Kwi 2017 18:50
    maciek257
    Poziom 8  

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale coś mi tu śmierdzi.

Po ostatnich aktualizacjach oprogramowania drukarki nagle wielu osobom wyskoczył błąd 203. Ja ostatnią aktualizację odwlekałem od 2-3 miesięcy (bo zawsze musiałem coś szybko wydrukować i nie było czasu na instalację update'u).
    Ostatecznie zrobiłem to 2 dni temu i dzisiaj mam powyższy błąd.

Tutaj załączam screen z przedstawionym zainteresowaniem hasłem "canon 203". W ostatnim czasie, widać znaczny wzrost.

Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203

Czyżby sprzedali za dużo tanich solidnych drukarek i postanowili to zmienić wysyłając aktualizacje uszkadzające układ drukarki?

0
  • #7 04 Maj 2017 19:50
    potomak86
    Poziom 1  

Witam. Mam ten sam problem. Kilka dni/włączeń po aktualizacji (jak dotąd chodząca bez zarzutu drukarka) przestała działać. Przypadek??? Nie sądzę - jak mawia klasyk :) . Reasumując: była to ostatnia drukarka marki CANON jaką kupiłem i przestrzegam posiadaczy przed aktualizacją oprogramowania.

0
  • #9 31 Lip 2017 11:11
    wojsyj
    Poziom 1  

Pojawił mi się ten sam problem, czy udało się wam go rozwiązać czy drukarka oraz marka Canon do utylizacji?

0
  • #10 09 Sie 2017 16:44
    jar190
    Poziom 2  

Kup oryginalne tusze to nie będziesz miał takich problemów.

5
  • #11 16 Sie 2017 08:22
    makumba92
    Poziom 1  

hah, u mnie też była aktualizacja i drukarka właśnie zdechła , skontaktuj się z serwisem i taki błąd .

2
  • #12 10 Wrz 2017 09:54
    MrStaszkowy
    Poziom 1  

Czy wymiana na oryginalne tusze pomaga i błąd znika? Drukarka trochę nie warta zachodu bo serwis + oryginalne tusze >2xcena drukarki. Interesuje mnie tylko czy ktoś sobie z tym poradził.

2
  • #13 11 Paź 2017 15:55
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Rozwiązaniem jest wgranie starszej wersji firmware z innej sprawnej drukarki i wyłączenie lub odrzucanie aktualizacji firmware'u drukarki. Prawda jest taka jak koledzy piszą odnośnie aktualizacji firmware w celu umyślnej blokady drukarki. Ciekaw jestem co na to urzędy do spraw etyki konkurencji. Wszak pamiętam głośną sprawę w USA, gdzie producent ( o ile dobrze pamiętam ) Lexmark oraz Epson za stosowanie praktyk mających na celu wymuszenie na konsumencie kupowanie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, decyzją sądu najwyższego został wydalony z rynku oraz decyzją tegoż sądu zakazu sprzedaży materiałów zawierających chip'y. Efekt taki ze Europę zalała fala drukarek wydalonych z terenu USA nie posiadających wersji językowej danego kraju UE. Historia się powtarza bo już się biorą w Brukseli za takie praktyki. Mam nadzieję ze skończy się to szybko w taki sam sposób jak w USA. Dzisiaj padł mój Canon więc znów trzeba będzie wgrać firmware, zobaczymy czy producent nie zastosował jakiejś blokady. Powiadomię o efektach.

1
  • #14 11 Paź 2017 18:02
    kosia22
    Poziom 1  

Mam ten sam błąd. Używałam wyłącznie oryginalnych tuszy. Drukarka wydrukowała mi jeden dokument, a przy drukowaniu kolejnego wyskoczył ten błąd...

0
  • #15 11 Paź 2017 21:32
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Nie udała się zmiana firmware nadal jest ten sam. Co świadczy że skutecznie manipulują i uszkadzają drukarki aktualizacjami. W każdym bądź razie drukarka na utylizację i więcej nie zakupie tego szmelcu. Wychodzi na to ze producent powoli i metodycznie strzela sobie w stopę.
    Może kolega, pomimo że używał oryginalnych pojemników dostał aktualizację blokującą lub uszkadzającą głowice. Powinny one wytrzymać według deklaracji około 10tyś wydruków. Podobna afera była o ile pamiętam w 2015 czy 16 roku z drukarkami laserowymi Samsunga które po aktualizacji nie widziały tonerów lub nie uruchamiały się . Wiem bo bawiłem się z firmware'm z innej drukarki i działały do czasu aktualizacji. O tyle że Samsung nie zrobił programowej blokady zmiany firmware, na dzień dzisiejszy nie był bym tego pewny.

0
  • #16 22 Paź 2017 00:27
    1kaczucha
    Poziom 14  

A ma ktoś może dostęp do starszego firmware'a do tego modelu? Czy po ewentualnym downgrade'zie potrzebna będzie również wymiana głowicy? Czy w starszym oprogramowaniu głowica będzie widziana jako sprawna?

0
  • #17 27 Paź 2017 17:08
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Wymiana głowicy na nowa plus zestaw pojemników startowych ożywi drukarkę. Niestety nie opłaca się w to bawić bo trzeba kupować oryginalne tusze gdyż na zamiennikach się zablokuje wyrzucając błąd B203 i kolejna głowica do wymiany. Firmware sklepali tym razem fachowo. Takie praktyki dość skutecznie zniechęca do kupowania produktów Canona. Ostatnio jest podobny problem z HP. Od początku wrzesnia sprzęt do firmy spod znaku HP otrzymuje aktualizacje oprogramowania, które uniemożliwiają korzystanie z niego tak długo, jak zainstalowane są nieoryginalne kartridże. Dotyczy to wielu modeli z serii OfficeJet, w tym OfficeJet 6800, OfficeJet Pro 6200, 6800 i 8600 oraz OfficeJet Pro X 400/50. Nowe oprogramowanie sprawia, że gdy w drukarce jest zainstalowany zamiennik, na ekranie wyświetla się komunikat, że „jeden lub więcej wkładów może być uszkodzonych” i że należy „wyjąć je i wymienić na nowe”. Podobno jednak sytuacja występuje tylko wtedy, gdy ani jeden z kartridżów nie jest oryginalny. Skoro zniechęcają do zakupu tuszy zamiennych to jednocześnie strzelają sobie w piętę bo zniechęcają klientów do swoich wyrobów. Powinien za to się zabrać sąd konsumencki i zakazać takich praktyk gdyż rzecz nabyta a uszkodzona w ten świadomy i wyrafinowany sposób przez producenta podlega ochronie i regulacją prawnym.
    \
    Wiem ze nie na temat, chociaż pokrewny lecz przytoczę dość ważną sprawę by uświadomić jak źle się dzieje w dobie światowych kryzysów.

W ostatnim czasie w USA była afera z ciągnikami i kombajnami Massey Ferguson. Producent zainstalował oprogramowanie uniemożliwiające jazdę po przekroczeniu liczników serwisowych np: oleju silnikowego czy filtrów powietrza. Skutkiem czego setki rolników zatrzymało się w polach przy pracy, niejednokrotnie ponosząc duże straty przy zbiorach. Żeby odpalić silnik trzeba ściągnąć serwis firmowy by przeprowadził czynności serwisowe i skasował liczniki zużycia i przeglądu. A oryginalne filtry czy oleje oraz podzespoły niestety kosztują. Rolnicy założyli pozew zbiorowy do sądu najwyższego i trybunału konstytucyjnego przeciwko wykorzystaniu takich praktyk. Na razie procesowanie trwa. Niestety takie praktyki są i będą wykorzystywane przez producentów coraz częściej póki właściwe organa się tym nie zainteresują i nie zakażą takich praktyk

0
  • #18 27 Paź 2017 17:15
    1kaczucha
    Poziom 14  

A jak wygląda sprawa z napełnianiem oryginalnych pojemników z tuszem i reset chipa. Czy do modeli MG-X650 istnieją skuteczne resetery? Po których błąd 203 nie wyskoczy, ma się rozumieć :-)

0
  • #19 29 Paź 2017 12:44
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Witam. Kolega nie rozumie z tego co widzę zależności pomiędzy chipem a oprogramowaniem drukarki a samym reseterem, gdyż ten ostatni tylko kasuje wpis ilości wtrysków dusz oraz procedury czyszczącej w pamięci chipa. Także nie ma on żadnego wpływu na chipa. Gdyby się udało z czytać oryginalnego oraz wiedziało by się która linijka kodu odpowiada za zliczanie, to była by inna sprawa.

Niedawno dowiedziałem się od francuskiego serwisanta że jest pewna procedura przywracająca sprawność głowicy przy błędzie B203, jednak nie wiem czy odniesie się ona do obecnych aktualizacji firmware'u. Muszę spróbować ale to jak będę miał czas. Jednakże zważając na fakt że mój francuski jest troszkę ubogi, trudno się fachowo dogadać, niemniej procedura ma coś wspólnego z przesuwem karetki i otwarciem klapy i jej zamknięciu w odpowiednim momencie. Jednak nie wiem w jakim punkcie ma być karetka. Trza po eksperymentować. Po drugie głowice muszą być dokładnie wymyte, przepłukane oraz wysuszone tak jak nowa głowica.
    Niemniej drukarki te zaczynają mnie denerwować i mam ogromną ochotę zrzucić ją z mostu :-)

0
  • #20 29 Paź 2017 19:35
    1kaczucha
    Poziom 14  

Skoro oryginalne kardridze z tuszem nie powodują "uszkodzenia" głowicy, to moje pytanie brzmi - czy używając oryginalnych pojemników z oryginalnym chipem, czy da się skutecznie resetować takiego chipa? Czy istnieje taki skuteczny reseter? Nie widzę w moim rozumowaniu nic nielogicznego. Zakładam oczywiście, iż głowicę mamy sprawną.

0
  • #21 30 Paź 2017 11:02
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Niestety z tego co mi wiadomo nie istnieje skuteczny reseter, niemniej w starszych modelach można było skasować pojemniki programem serwisowym po wykupieniu klucza za $$. Szczerze to nieopłacalne chyba że w grę wchodzi dodatkowo kasowanie liczników przebiegu oraz pampersa. Odnośnie błędów B20x jest rozwiązanie i działa. Drukarki żyją na starej głowicy i póki co mają się dobrze. Na razie w fazie testów drukowania. Zobaczymy jak długo i ile wydrukuje. Nadmienię że po najnowszej aktualizacji firmware'u. czuli morał z tego taki że jednak producent zatrzymał sobie furtkę w razie roszczeń sądowych. Tak mi się wydaje .
    Odnośnie uszkodzeń głowicy rzucających błąd B20x to fizycznie z tego co widać po procedurze kasującej głowice są sprawne. No chyba że głowica faktycznie jest uszkodzona.

0
  • #22 02 Lis 2017 15:25
    1kaczucha
    Poziom 14  

cooltygrysek napisał:
    Odnośnie błędów B20x jest rozwiązanie i działa. Drukarki żyją na starej głowicy i póki co mają się dobrze. Na razie w fazie testów drukowania

Chętnie przyłączę się do takich testów. proszę o więcej informacji ;)

0
  • #23 08 Lis 2017 11:21
    danio_96
    Poziom 5  

cooltygrysek napisał:
    Odnośnie błędów B20x jest rozwiązanie i działa. Drukarki żyją na starej głowicy i póki co mają się dobrze. Na razie w fazie testów drukowania. Zobaczymy jak długo i ile wydrukuje. Nadmienię że po najnowszej aktualizacji firmware'u. czuli morał z tego taki że jednak producent zatrzymał sobie furtkę w razie roszczeń sądowych. Tak mi się wydaje .

Jestem w identycznej sytuacji. Także mam drukarkę Canon MG 5650
    Kilka dni temu drukarka aktualizowała oprogramowanie. Dziwnym trafem, po nim sporo osób skarży się na ten błąd.
    Dzwoniłem także do obsługi technicznej Canona. Konsultantka chciała mi dać nr tel do serwisanta, nie ma o niczym pojęcia. Jedyna rada, panie wyłącz pan drukarkę i włącz za jakiś czas.
    Po gwarancji jest 0 wsparcia :/ Skończyła się w sierpniu czyli idealnie po 2 latach padła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
    Wyczyściłem głowicę, nadal nie działa. Na tuszach od Canona także nie działa. Wydrukowałem może z 2000 stron.
    Proszę daj znać co i jak :) Może jakiś poradnik jak ją uratować?
    Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203canon B...PNG Download (25.31 kB)
    Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203canon mg ..50.jpg Download (5.91 MB)
    Drukarka Canon MG 5650 - błąd B203canon.jpg Download (4.21 MB)

0
  • #24 08 Lis 2017 14:32
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Witam. Co do dzwonienia do serwisu Canona to proszę sobie odpuścić gdyż w ich interesie jest, nie pomagać w takich przypadkach. Wysłałem na priv rozwiązanie problemu. Proszę w zamian informować o stanie drukarki po uruchomieniu, jak długo będzie się sprawowała.

3
  • #26 19 Lis 2017 11:57
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Rozwiązanie nie dla wszystkich i raczej nie w omawianym przypadku. Jednakże rozwiązania są takie same jak przekazane mi przez pewnego serwisanta canona z Francji. Jednak one są ogólne i dotyczą w większości przypadków błędu driverów czy też zalanych driverów głowicy. Proszę spojrzeć na date tematu z linku, jeszcze z przed aktualizacji firmware'u przez Canona blokującego w przypadku używania zamienników. W tygodniu pojawiła się nowsza wersja v 2.060. Canon dalej kombinuje...

1
  • #27 19 Lis 2017 15:24
    danio_96
    Poziom 5  

Cześć @cooltygrysek.
    Dzisiaj chciałem spróbować ponownie. Po włączeniu jej dość długo nie pokazywał się błąd, więc chciałem spróbować coś wydrukować. Na drukarce przez minutę był komunikat "Przetwarzanie. Proszę czekać" Potem nagle się wyłączyła i już nie chce się włączyć.
    O co chodzi?
    Nigdy już nie kupię produktu od tej firmy. To celowe ich działanie, nie da się tego inaczej wytłumaczyć.

0
  • #28 19 Lis 2017 23:50
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Prawdopodobnie źle zainicjalizowała oprogramowanie lub faktycznie firmware spreparowane przez canona. Bardziej prawdopodobne wydaje się uszkodzenie głowicy co jest realnie prawdopodobną przyczyną długiego czasu inicjalizacji. Kiedyś miałem podobny problem z taka drukarką w której po około 3 minutach wyświetlania komunikatu " przetwarzanie ..... " wyłączyłem ją poprzez wyciągnięcie przewodu zasilającego, zadziałała po ponownym załączeniu lecz niestety głowica kaput.
    Ostatnio czytałem na forum zagranicznym że sprzedaż drukarek Canona spada lawinowo po ostatnich akcjach aktualizacyjnych i ostrzeżeniach na różnych forach przed tymi procedurami. Wygląda na to ze strzelili sobie w kolano. W zasadzie to i bardzo dobrze ktoś tam beknie za te akcje i może pójdą po rozum do głowy. Szczerze powiedziawszy, osobiście w to wątpię.

0
  • #29 18 Gru 2017 20:43
    szejker89
    Poziom 14  

I również ten sam problem, oczywiście na nieoryginalnych atramentach. Błąd nie pojawia się, gdy pokrywa na wymianę atramentów jest otwarta, a głowica normalnie jeździ w lewo i w prawo. Dopiero po zamknięciu pokrywy pojawia się błąd, a głowica ani drgnie przy wyłączaniu drukarki. Dodam, że po wyświetleniu błędu gasną diody na pojemnikach z atramentem.

1
  • #30 18 Gru 2017 20:52
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Witam. Sprawdź pasek kalibracyjny karetki. Możliwe że wymaga wyczyszczenia. Tu uwaga wymaga delikatnego detergentu gdyż można zmyć paski. Proszę także wyczyścić styki głowicy drukującej. Następnie proszę załączyć drukarkę przy otwartej pokrywie. Karetka ma dojechać do połowy i szybko zamykamy pokrywę. Błąd powinien zniknąć. Jeśli tak się nie dzieje to prawdopodobnie uszkodzeniu uległa głowica. Czasami dokładne udrożnienie płynem do udrożniania głowic oraz umycie głowicy ( by nie było przebić ) pomaga z błędem B2xx.

1
  Szukaj w 5mln produktów